Podopieczni “Jestem” z wizytą w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu odwiedziła delegacja podopiecznych i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi „Jestem” w Przasnyszu.

Rolę gospodarza pełnił Wicestarosta Waldemar Trochimiuk, który zaprosił dzieci do gabinetu starosty. Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze, a szczególną radość u dzieciaków wzbudziły wręczone przez Starostę upominki. Co więcej, goście zaprosili przedstawicieli władz powiatu do odwiedzin w placówce. Starostowie z pewnością skorzystają z tego zaproszenia.

Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają podnosić świadomość społeczną oraz zwracać uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Święto jest obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments