Podejrzani o handel narkotykami trafili do aresztu

Trzech młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymali makowscy policjanci. Przasnyski sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej Opla, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn.

– Podczas kontroli funkcjonariusze zbadali kierującego na trzeźwość. Okazało się, że 20-letni kierujący był po użyciu alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został również poddany badaniu narkotestem. Wykluczono obecność środków psychotropowych w organizmie kierującego – informuje asp. Monika Winnik.

Podczas prowadzonych czynności policjanci znaleźli w pojeździe torebki foliowe. W środku znajdował się susz roślinny i kryształki oraz wagi elektroniczne.

 

– Po wstępnych testach okazało się, że zabezpieczone środki to mefedron i marihuana o łącznej wadze ponad 100 gramów. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymani trzej mężczyźni w wieku od 20 do 22 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu makowskiego – dodaje rzecznik prasowy.

Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim wnioskował do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Zaakceptowany przez prokuratora wniosek rozpatrzył przasnyski sąd, który zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzn.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments