Poczty sztandarowe KP PSP w Przasnyszu i OSP Węgra na uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Warszawie

W czwartek, 4 maja z okazji „Dnia Strażaka” w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Udział w niej wzięli również przedstawiciele straży z powiatu przasnyskiego.

 

Udział w mszy świętej w intencji strażaków, która odbyła się 4 maja w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie wziął st. bryg. Waldemar Białczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wraz z o. Wiesławem Wiśniewskim, kapelanem przasnyskich strażaków. Towarzyszyły im poczty sztandarowe Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu i Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze.

4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana Męczennika, który jest współpatronem Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz patronem strażaków. Mszy świętej przewodniczył biskup Romuald Kamiński, pasterz Diecezji Warszawsko – Praskiej.

 

– Święty Florian jest szczególnym wstawiennikiem w trudnych sytuacjach pożarów czy innych gwałtownych niebezpieczeństw. Ale są także niebezpieczeństwa wewnętrzne, duchowe – jak niezgoda i nienawiść. Dzisiaj tego rodzaju niebezpieczeństwa bardzo nam utrudniają normalne życie i w rodzinach i w społeczeństwach, a także w międzynarodowym spojrzeniu na rzeczywistość – mówił podczas mszy bp Romuald Kamiński.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Haniai
Haniai
30 dni temu

Wspaniała reprezentacje👍 sam Kwiat Węgry. Brawo 🙋