Poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na obchodach Dnia Strażaka w Warszawie

Waldemar Białczak, komendant powiatowy PSP w Przasnyszu wraz z nowym pocztem sztandarowym przasnyskiej jednostki wziął udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Warszawie.

 

W środę, 15 czerwca w Warszawie odbył się uroczysty apel z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Udział w nich wziął Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz Waldemar Białczak, komendant powiatowy PSP w Przasnyszu wraz z nowym pocztem sztandarowym przasnyskiej jednostki, w skład którego weszli mł. kpt. Rafał Smoliński, mł. kpt. Paweł Spodobalski i mł. kpt. Damian Koźlikowski.

– Dla Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu było wyróżnieniem wystawienie delegacji pocztu sztandarowego i reprezentowanie naszej komendy podczas tak ważnej uroczystości – informują strażacy.

 

W trakcie apelu wręczono odznaki, ordery oraz odznaczenia. Dla potomnych złożono kapsułę czasu z nośnikiem danych o ważniejszych wydarzeniach, jakie miały miejsce na terenie województwa mazowieckiego od 2013 roku, biuletyn informacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie za rok 2021, a także przesłanie do przyszłych pokoleń.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments