Pociągiem ku przygodzie – Specjalny pociąg turystyczny przejedzie linią nr 35 Ostrołęka – Szczytno

Specjalne pociągi turystyczne przejadą linią nr 35 Ostrołęka – Szczytno. Na pokład zaprasza Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z przewoźnikami kolejowymi Cargo Master i ARRIVA RP w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Przejazdy zaplanowano w piątek, sobotę i niedzielę 24, 25 i 26 lutego 2023 roku.

 

„Pociągi przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie województw kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego, jak zawsze będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim” – informuje Turystyka Kolejowa TurKol.

 

Pociąg z Ostrołęki wyruszy 25 lutego. Przejazd na trasie Ostrołęka – Szczytno potrwa 90 minut. Do realizacji przejazdu organizatorzy zaplanowali skład spalinowego zespołu trakcyjnego serii MR/MRD.

„Skład pociągu będzie oferował pasażerom komfortowe warunki podróżowania w dwóch członach (wagonach) z bezprzedziałową organizacją przestrzeni pasażerskiej”.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kmac
kmac
28 dni temu

Już widzę te tłumy walące do Szczytna czy Ostrołęki. Znowu poroniony pomysł.

BedzieDobrze
BedzieDobrze
27 dni temu
Reply to  kmac

Marudzicie . Perspektywicznie to bedzie szczal w dziesiatke. Swiezo przylaczony Krolewiec do Rzeczypospolotej bedzie na trasie za niedlugo. Czolgi do Elku i na mazurskie poligony mozna taniej dowiezc. Lotnisko na mazurach sie rozwija. Bedzie dobrze. Poza tym mamy juz wodorowe lokomotywy i cena biletow sie obnizy.

Przy przyszlych ewentualnych inwestycjach dojazd koleja tez ma znaczenie.

Mazury sa na trasie Liwy, Lotwy, estoni i za niedlugo Finlandii, ze o wschodzie nie wspomne.

Robq
Robq
27 dni temu

160 zł za przejazd to trochę dużo… Za rodzinę 2+2 400zl… Za krótką przejażdżkę

Bartosz
Bartosz
27 dni temu
Reply to  Robq

i zobaczenie pól kurpiowszyczno-mazurskich, tudzież lasów oraz krzaków

Asd
Asd
27 dni temu

Niech oni zainwestują w drogi a nie w tory co kiedyś były i teraz trzeba było je odnowić??? Po co ? Może niech zrobią drogi porządnie !!! A kto chce niech sobie jeździ pociągiem ale ile osób musiało oddać pole/lasy bo tory wracają ;(

Tomek
Tomek
27 dni temu

Jak można kupić bilety?

belzebiusz
belzebiusz
22 dni temu
Reply to  Tomek

Strona Turkol.pl