Pochodząca z Przasnysza pielęgniarka Sylwia Juszkiewicz uhonorowana tytułem „Pielęgniarki o światowym wpływie”

Pochodząca z Przasnysza pielęgniarka, Sylwia Juszkiewicz została wyróżniona tytułem „Pielęgniarka o światowym wpływie”. Nagrodę przyznano m.in. za posługę Ukrainie.

 

Pochodząca z Przasnysza Sylwia Juszkiewicz, pielęgniarka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, została uhonorowana międzynarodowym prestiżowym wyróżnieniem „Pielęgniarka o światowym wpływie” przez działające przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek CICAMS.

– Sylwia Juszkiewicz została nagrodzona za całokształt swojej pracy w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, a szczególnie za swoje wieloletnie zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia, Sylwia Juszkiewicz udzielała pomocy medycznej na kijowskim Majdanie w roku 2014, a w minionym okresie brała udział w transportowaniu z Ukrainy do Polski osób rannych w wyniku działań wojennych. Nasza pielęgniarka z sukcesami reprezentowała KPR podczas polskich i międzynarodowych zawodów w ratownictwie medycznym. Jest również laureatką Nagrody błogosławionego Gerarda, przyznawanej przez Ministra Zdrowia osobom zasłużonym dla systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego – informuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

 

Tytuł „Najbardziej wpływowej pielęgniarki” nadawany jest od roku 2017 przez CICAMS – International Catholic Committee of Nurses and Medico – Social Assistants, katolicką organizację pozarządową założoną w 1933 roku w Lourdes. Głównym celem wyróżnienia „Nurses with Global Impact” jest wspieranie i docenianie pracy pielęgniarek na całym świecie oraz prezentowanie pielęgniarek wykonujących niezwykłą pracę i ich projektów, które mają globalny wpływ na opiekę zdrowotną. Każdego roku w taki sposób wyróżnianych jest kilka osób wykonujących zawody medyczne.

Pośmiertnie tytuł ten otrzymała także Stanisława Leszczyńska, położna z Auschwitz. Przez prawie dwa lata pobytu w obozie koncentracyjnym przyjęła niemal 3000 porodów.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 12 maja w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
24 dni temu

Gratulacje. Szlachetna i wspaniała kobieta. Pamiętam jeszcze ze wspólnych treningów.

przasnyszanka
przasnyszanka
24 dni temu

Gratulacje! Sylwia ,pamiętam Cie z KENA, zawsze taka byłaś…