Pobił ekspedientkę i ukradł dwie pary butów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Policja zatrzymała 25 – latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów w Makowie Mazowieckim. Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.05.2021r.) o godz. 18:40  w jednym ze sklepów na terenie Makowa Mazowieckiego.

– Mężczyzna zabrał 2 pary butów i nie płacąc za nie chciał wyjść. Zauważyła to właścicielka sklepu. Kobieta próbowała zatrzymać sprawcę, stanęła przed nim, by zablokować mu drogę wyjścia. 25 – latek zaczął szarpać i popychać kobietę, a następnie zadał jej kilka ciosów w głowę i klatkę piersiową po czym zbiegł – informuje asp. Monika Winnik.

 

Policjanci szybko ustalili i zatrzymali na terenie Makowa Mazowieckiego 25 – letniego mężczyznę.

Podejrzany był również agresywny wobec interweniujących policjantów. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 


 

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Bardzo mądra ekspedientka . Za parę butów ryzykować zdrowie i życie. Olał bym te buty jeszcze druga parę bym mu dał

Antyfan.
Antyfan.
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Co ty pier*** debilu? Wiesz o tym że w większości sklepów to Panie ekspedientki odpowiadają za skradziony towar? Ona za te buty musiała by zapłacić z własnej kieszeni idioto.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Antyfan.

To h…UJ z taką robota jak z własnej kieszeni straty pokrywasz

Alex
Alex
1 rok temu
Reply to  Antyfan.

Dzielna kobieta, ale mogła wezwać policję, w raczej każdym sklepie jest monitoring i niech sobie radzą służby do tego odpowiednie. Pani nie jest ochroniarzem, tylko ekspedientką. Mogłaby się zastanowić nad zatrzymaniem gościa gdyby miała broń pod ladą, wtedy może by się obyło bez pobicia a jedynie wyrwaniem chwasta;)

Antyfan.
Antyfan.
1 rok temu
Reply to  Alex

Oglądasz za dużo filmów akcji. To nie stany zjednoczone. W Polsce człowiek który potrzebuje pomocy bo został napadnięty w samoobronie krzywdząc napastnika ma bardziej przejebane niż ten który napadu dokonał. Dlatego w polszy mamy znieczulicę i obojętność na krzywdę innego człowieka.

Franek
Franek
1 rok temu
Reply to  Antyfan.

Pieprzysz pan bzdury jak mało, który. Jeśli są takie praktyki, to pracodawca jest przestępcą. Kasjer-sprzesawca nie jest ochroniarzem i nie odpowiada za skradziony towar, tylko za kasę.

Antyfan.
Antyfan.
1 rok temu
Reply to  Franek

Na podstawie uregulowań art. 124 ustawy z 6 czerwca 1997 r. Kodeks pracy pracownik, któremu powierzono mienie z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się (pieniądze, papiery wartościowe lub kosztowności, narzędzia i instrumenty lub podobne przedmioty, a także środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze) odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. Wskazany katalog ma charakter otwarty, stanowi jedynie przykładowe wyliczenie. Powierzenie mienia związane jest najczęściej z stanowiskami łączonymi z odpowiedzialnością materialną, np.: kasjer, sprzedawca, handlowiec. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 19 kwietnia 2010 r. (sygn. akt II PK 307/09) odpowiedzialność materialna za mienie powierzone z… Czytaj więcej »