Pobiegli w piżamach na znak solidarności z dziećmi chorymi na raka

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” zorganizowało „Bieg w Piżamach” jako wyraz wsparcia dla podopiecznych oddziałów onkologicznych.

 

Wrzesień to miesiąc świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, które są jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych XXI wieku. W kraju co roku diagnozuje się tysiące przypadków raka u najmłodszych.

Istnieją znaczące różnice między nowotworami występującymi u dzieci i u dorosłych pod względem rodzaju nowotworu, jego szybkości rozprzestrzeniania się oraz metody leczenia. Do czasu diagnozy 80% nowotworów u dzieci rozprzestrzenia się na inne części ciała, natomiast w przypadku dorosłych odsetek ten wynosi 20%.

 

Przasnyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” przyłączyło się do akcji, która ma na celu wsparcie dzieci na oddziałach onkologii. W jej ramach uczniowie ze stowarzyszenia wystartowali w „Biegu w Piżamach”.

– Dlaczego w piżamach? – ponieważ solidaryzujemy się i wspieramy podopiecznych, dla których piżama stała się nieodłączną częścią codzienności – komentuje stowarzyszenie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments