Pobiegli w piżamach na znak solidarności z dziećmi chorymi na raka

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” po raz kolejny zorganizowało „Bieg w Piżamach” jako wyraz wsparcia dla podopiecznych oddziałów onkologicznych. W tym roku dołączyli do nich członkowie KS „Przaśnik Przasnysz”.

 

Wrzesień to miesiąc świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, które są jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych XXI wieku. W kraju co roku diagnozuje się tysiące przypadków raka u najmłodszych.

Istnieją znaczące różnice między nowotworami występującymi u dzieci i u dorosłych pod względem rodzaju nowotworu, jego szybkości rozprzestrzeniania się oraz metody leczenia. Do czasu diagnozy 80% nowotworów u dzieci rozprzestrzenia się na inne części ciała, natomiast w przypadku dorosłych odsetek ten wynosi 20%.

Przasnyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” po raz kolejny przyłączyło się do akcji organizowanej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”, która ma na celu wsparcie dzieci na oddziałach onkologii. W jej ramach uczniowie ze stowarzyszenia wystartowali w „Biegu w Piżamach”. W tym roku wspomogli ich członkowie Klubu Sportowego „Przaśnik Przasnysz”.

– Z pomocą dla chorych dzieci wystartowaliśmy wspólnie z Klubem Sportowym Przaśnik Przasnysz . Dziękujemy za wsparcie i ogrom pozytywnej energii. Wspólnie przekazaliśmy 636 zł na leczenie chorych onkologicznie dzieci – dodaje stowarzyszenie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin(ka)
Przasnyszanin(ka)
8 dni temu

O i pan Czopek się znalazł!

Pan Włodek
Pan Włodek
7 dni temu

Panie Pawle, ksywka paskudna to fakt i nie wzięła się z nikąd ale niech się Pan nie przejmuje i robi swoją, tą dobrą robotę, może ci pamiętający wreszcie odpuszczą krytykę. Powodzenia.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 dni temu

Za to nie widzę Starosty. Przeziębiony?

Kris
Kris
7 dni temu

Zapewne coś znowu knuje.