Pobiegli dla chorej Niny walczącej z mukowiscydozą.

W sobotnie przedpołudnie w Przasnyszu odbył się „Bieg z mukowiscydozą”. Impreza zorganizowana przez KS Przaśnik Przasnysz oraz komitet Więcej Wiem była częścią drugiego happeningu medyczno – kulturalnego „Życie to najcenniejszy dar, jaki możesz podarować II”.

Celem imprezy biegowej była zbiórka funduszy na leczenie małej Niny chorej na mukowiscydozę. Przed startem zawodnicy wykonali profesjonalną rozgrzewkę prowadzona przez instruktorkę fitness Klaudię Hinc. Uczestnicy biegu mieli do wyboru dwie trasy o długości 1 km lub 5 km. Łącznie w biegu wzięło udział 105 zawodników.

Warunki atmosferyczne sprzyjały biegaczom. Deszczowy poranek nie napawał optymizmem. Na szczęście chwilę przed startem niebo przejaśniło się i zawody rozegrano przy pięknej słonecznej pogodzie.

Wśród uczestników biegu nie zabrakło naszej bohaterki Niny, która pomimo przeciwności pokonała trasę biegu z drobną pomocą mamy.  Czynny udział w imprezie wzięli również przedstawiciele lokalnych władz: starosta przasnyski –  Krzysztof Bieńkowski oraz burmistrz Miasta Przasnysz – Łukasz Chrostowski. Obaj Panowie jako honorowi członkowie KS Przaśnik Przasnysz trasę biegu pokonali w klubowych koszulkach.

Po dotarciu do mety każdy uczestnik otrzymał specjalny medal pamiątkowy. Stracone podczas biegu kalorie można było uzupełnić posiłkiem regeneracyjnym w postaci pysznej grochówki.

Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali uhonorowani statuetkami oraz dyplomami.

Zwycięzcy biegów:

1 km (OPEN):

 1. Bartosz Sępień /Przasnysz/ – 03:48
 2. Krzysztof Mucha /Przasnysz/ – 03:51
 3. Łukasz Wojtczak / Przasnysz/ – 04:03

1 km (KOBIETY):

 1. Aleksandra Borczak /Jednorożec/ – 04:44
 2. Karolina Borowa /Przasnysz/ – 04:47
 3. Aleksandra Długołęcka /Przasnysz/ – 05:07

5 km (OPEN):

 1. Mariusz Tyburski /2. ORel/ – 19:53
 2. Seweryn Grządkowski /Mazovia ProActiv/ – 20:21
 3. Bartosz Prekiel /KP PSP Przasnysz/ – 20:35

5 km (KOBIETY)

 1. Marta Kozłowska /KS Przaśnik Przasnysz/ – 24:34
 2. Klaudia Hinc /Przasnysz/ – 26:25
 3. Katarzyna Dembińska /Przasnysz/ – 26:28

 

Źródło KS Przaśnik
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments