Po ponad rocznej przerwie Miasto uruchomi fontannę na zalewie w Przasnyszu

Burmistrz Przasnysza zachęca mieszkańców do spacerów w Parku Miejskim. Aby uatrakcyjnić pobyt na świeżym powietrzu, uruchamia niedziałającą od ponad roku fontannę na zalewie na Węgierce.

 

Pod pozorem walki o zdrowie ograniczono większość aktywności fizycznej Polaków, zachęcając ich do pozostania w domach, zamykając lasy i parki, siłownie, baseny, lodowiska i kuby fitness. To działanie szkodliwe, ponieważ wyniki badań opublikowane w recenzowanym czasopiśmie medycznym British Journal of Sports Medicine dowodzą, że aktywność fizyczna chroni przed ciężkim przebiegiem i zgonem związanym z COVID-19.

Badanie przeprowadzone na 48 440 dorosłych pacjentów z rozpoznaniem COVID-19 pomiędzy styczniem a październikiem 2020 r. dowodzi, że pacjenci z COVID-19, którzy konsekwentnie nie dbali o swoją aktywność fizyczną, mieli większe ryzyko hospitalizacji, przyjęcia na oddział intensywnej terapii i zgonu z powodu COVID-19 niż pacjenci, którzy konsekwentnie o nią dbali.

 

Tym bardziej cieszy decyzja burmistrza dotycząca uruchomienia fontanny na zalewie miejskim w Przasnyszu, która być może zachęci większą grupę mieszkańców do spacerów oraz obecności na świeżym powietrzu, co podnosi odporność.

W ubiegłym sezonie letnim fontanna nie działała, ponieważ po 9 latach wymagała napraw i konserwacji. Przypomnijmy, że wodotrysk, w który poprzednie władze miasta zainwestowały blisko 40 tys. zł, powstał w 2011 r.

– Aby zachęcić mieszkańców do bezpiecznej aktywności na świeżym powietrzu oraz spacerów w Parku Miejskim podjąłem decyzję, że fontanna na zalewie w Przasnyszu zostanie w najbliższym czasie uruchomiona. Prace nad montażem urządzenia wodnego rozpoczęły się dziś – poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski.

Od siebie dodajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w lasach, parkach, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży nie ma obowiązku noszenia maseczek, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 lat temu

Fontanna ma mnie zachęcić do spacerów ! HIT. Burmistrz włączy fontannę, więc ludzie spacerować, spacerować

xcx
xcx
2 lat temu
Reply to  Anna

Ależ myślenie decydenta , to sikacz a nie fontanna.

Nina
Nina
2 lat temu
Reply to  xcx

Kto pisze naszemu burmistrzowi te wypowiedzi? Udawana fontanny ma zachęcić do spacerów. Dobre sobie

Tutejszy
Tutejszy
2 lat temu

Rzekę ureguluj włodarzu na długości miasta. Całego miasta. Nie ma kasy? Może zbiórka, by na koniec zrobić piękne zdjęcie i dostać dyplom.
Troszkę troski potrzeba, bo mamy piękne miasto.

Ewa
Ewa
2 lat temu

A kiedy usłyszymy wypowiedż włodarza. Aby zachęcić mieszkańców do bezpiecznej aktywności na świeżym powietrzu postanowiłem otworzyć dla naszych mieszkańców place zabaw przy miejskich placówkach na które z podatków podatników w 2020r. wydałem 150 tys. zł.

Tomek
Tomek
2 lat temu

Od basenu na Zawodziu do tamy powinna być wyregulowana, pogłębiona, a nie prowizorycznie przycięta za grubą kasę na max 3 tygodnie, gdzie w dzisiejszych czasach przy takim nawożeniu pól roślinność rośnie w rzece w tempie zatrważającym…
Fontanna… nie wiem co powiedzieć 😀