Po co komu nowy most w Przasnyszu? Radny pyta o zasadność inwestycji

W ostatnim czasie informowaliśmy, że w Przasnyszu ma zostać wybudowany nowy most łączący wyspę w parku miejskim z ulicą Zawodzie. Teraz do tematu wraca radny Robert Oleksik, który nie do końca przekonany jest o zasadności takiej inwestycji.

 

Przypomnijmy, że miasto pozyskało z pierwszej edycji programu Polski Ład ponad 5 mln zł na utworzenie kompleksu turystyczno – rekreacyjnego przy Węgierce i zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika. Pierwsza część zapowiadanej inwestycji miała polegać na budowie ok. 1 km ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż Węgierki. W ostatnim czasie plany uległy zmianie – zamiast ścieżki wzdłuż Węgierki powstać ma ścieżka wokół wyspy. W ramach inwestycji zbudowany zostanie również most łączący wyspę z ulicą Zawodzie (więcej: Zmiana przebiegu ścieżki wzdłuż Węgierki. W Przasnyszu powstanie nowa kładka).

 

Ta druga część inwestycji wzbudziła mieszane uczucia radnego Roberta Oleksika.

– Po co nam ten most, skoro mamy most od strony parku? Czy po to, by ułatwić nadleśniczemu przechodzenie na kępę? – zapytał na ostatniej sesji rady miejskiej, czym wywołał salwę śmiechu na sali obrad.

– Po co wydawać takie pieniądze na mostek? – nie dawał za wygraną i zaznaczył, że jego zdaniem zbudowanie kolejnego mostku spowoduje, że wyspa straci swoje walory. – Co to będzie? Przelotowa wyspa? Czy nie można było wydać tych pieniędzy na bardziej przydatne rzeczy?

Do pytania odniósł się burmistrz Łukasz Chrostowski, który stwierdził, że projekt złożony do Polskiego Ładu zakładał stworzenie ścieżki, która miała spełniać walory turystyczne i rekreacyjne.

– Powodem jest połączenie ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Zawodzie z wyspą, co będzie dodatkową atrakcją. Taki przyświecał nam cel i to chcemy zrobić – mówił z kolei wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

Do sprawy odniósł się również radny Piotr Kołakowski, który stwierdził, że inwestycja jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców mieszkających po stronie rzeki od ulicy Zawodzie.

– Rodziny z dziećmi nie będą musiały iść do parku, czy do MDK-u, który wkrótce zostanie wyremontowany, dookoła, wzdłuż ruchliwej ulicy, tylko będą mogli od razu skierować się w stronę parku. Komunikacyjnie dla mieszkańców ten most powinien powstać dawno temu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kbv
Kbv
1 rok temu

Na co ten most żeby baraki miały bliżej do picia wódki

Marian
Marian
1 rok temu

Pytanie zasadne…. Odpowiedź w stylu : jaki smak ma masło… Maślany

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
1 rok temu

Może przypomnę czasy burmistrza Trochimiuka i jego plany związane z parkiem.
Pomysł budowy nowego mostu istniał już w gdzieś w latach 2010.
Pamiętajcie troszkę więcej – proszę…
Cytat z artykułu InfoPrzasnysz
Zgodnie z Lokalnym Programem Rewitalizacji Przasnysza na lata 2009-2013, rewitalizacja parku miejskiego miała obejmować m.in. renowację mostka na wyspę oraz budowę mostka po drugiej stronie wyspy, renowację pomnika św. Rocha oraz rewitalizację zbiornika wodnego.”
https://www.infoprzasnysz.com/przebudowa-zbiornika-wodnego-w-przasnyszu-nie-doczekala-sie-realizacji-zapytalismy-burmistrza-o-jedna-z-jego-przedwyborczych-obietnic/

Nikuś
Nikuś
1 rok temu

Bardzo dobrze, że powstanie drugi most łączący wyspę z chodnikiem. Powinny jeszcze powstać na tym moście ze 2-3 ławeczki – zależy od jego szerokości oczywiście oraz nad barierkami wysoko świecące latarnie. Extra by to wyglądało przy tak ruchliwej drodze, przyciągało by uwagę przejezdnych. Ja jestem za. Nie słuchajcie jednego radnego, lepiej posłuchać społeczeństwa, które z tego chce korzystać. Pozdrawiam

Bolek
Bolek
1 rok temu

Odniosę się historycznie. Moja pamięć sięga lat pięćdziesiątych ub. w., kiedy zimy były mroźne i Węgierka zamarzała na kilka miesięcy. I wtedy spontanicznie ludzie z Zawodzia wydeptywali ścieżkę na skróty po lodzie, przez Kępę i przez mostek. Było bliżej do Rynku, Domu Kultury, poczty, szkół Nr 1 i nr 2, Liceum i przystanku autobusowego na Słonecznej.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

No dobra, ale ile taki most ma kosztować? Przasnyski za 3 brodziki płaci 9 baniek. A coś mj się wydaje, że taki mostek tańszy nie będzie. Warto?

Menel
Menel
1 rok temu

jak pijane menele z wyspy bede agresywne , zastawia jednyna droge ucieczki – istniejacy most to jak radny ucieknie? A przeciez wiadomo ze nikt takim krzywdy nie chce robic jak sie bawili procentami w parku. he? Odpowiedz : drugi most -a raczej kladka jak miszon impossible Podajcie prosze odpowiedz temu radnemu bez wyobrazni. O matko ale mam wizje, maly klip video z ta muzyczka misia imposible by sie przydal. Taki radny to pewno by przewiazal line do drzewa z tarzana zeby uciekali na linie albo tyrolka zip line ;0 Tu jest prefabrykowana modulowa kladka-takie kratowniczki po bokach-pewno nasze chlopaki by lepsze pospawali i… Czytaj więcej »

Menel
Menel
1 rok temu

a wedkarzom czy kusownikom na ryby tez by sie przydal taki most. Przynajmniej jakies zajecie . Jakie tam karpie i wegorze widze oczami wyobrazni, taaka rapa

Konowal
Konowal
1 rok temu

Proponuję wybetonowac wyspe i plac. Będzie pięknie

Anna
Anna
1 rok temu

Ja wolałabym może pomyśleć o moście łączącą ul .Szpitalna i piękne zejście wzdłuż Węgierki do parku i wyspy.Most ten też się sypie.Za kilka lat trzeba będzie myśleć o nowych pieniądzach. Pozdrawiam serdecznie.Pszasnyszanka.

Ducane
Ducane
1 rok temu

Taki z pylonami powinni zrobić , acha i podświetlany w nocy coby pieszy mógł trafić …, a co kto nam zabroni przeca wstalim z kolan

Ryszard O.
Ryszard O.
1 rok temu

– Powiedz mi, po co jest ten most? – Właśnie, po co? – Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten most? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest most na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym mostem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest most społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I… Czytaj więcej »

bolo
bolo
1 rok temu

kolejne pieniądze w błoto tak jak tężnia i siłownie ja świeżym powietrzu z których nikt nie korzysta

adaś
adaś
1 rok temu

Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze czyj to pomysł.

Kaśka
Kaśka
1 rok temu

Toż to jest absurd, zupełnie bez sensu. Tylko pijaki i rozwydrzona młodzież tam będzie. Zwykły człowiek będzie bał się tam chodzić.
Zrobić prawidziwą ścieżkę turystyczną wzdłuż Węgierki, albo zagospodarować Zalew na Karwaczu, wówczas nie jeździlibyśmy poza nasza tereny dorabiać obcych tylko swoich, miejscowych.