Po 10 tys. zł dostanie sześć klubów sportowych z powiatu przasnyskiego.

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”.  Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. W powiecie przasnyskim po 10 tys. zł dostaną:  Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu, Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”, Przasnyski Klub Kyokushin Karate, LKS Mazowsze z Jednorożca, Ludowy Klub Sportowy ,,Iskra Krasne” oraz Uczniowski Klub Sportowy ,,ISKRA” w Krasnem.

 

– W tym roku na realizację Rządowego Programu „KLUB” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Rządowy Program „KLUB”

Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to:

  •     10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  •     15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

 

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments