Plotki potwierdzone. Waldemar Trochimiuk kandyduje na dyrektora szpitala w Przasnyszu.

Od wielu miesięcy mówiło się, że jest następca na stanowisko dyrektora szpitala w Przasnyszu. Na giełdzie nazwisk pojawiały się dwie postaci, ale starosta Krzysztof Bieńkowski stanowczo dementował wszelkie doniesienia na temat następcy Jerzego Sadowskiego. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, na stanowisko dyrektora szpitala kandyduje nieprzypadkowa osoba. Jest nią wicestarosta Waldemar Trochimiuk.

Od wielu miesięcy po mieście krążyły plotki, że po odejściu dyrektora Jerzego Sadowskiego na emeryturę jego miejsce miał zająć wicestarosta Waldemar Trochimiuk. Na temat wicestarosty mówiło się, że bycie zastępcą szefa powiatu nie spełniało jego politycznych, zawodowych i finansowych ambicji. Mówiono także, że Waldemar Trochimiuk nieprzypadkowo zrzekł się mandatu radnego powiatowego. Przyczyny tej decyzji tłumaczył wówczas w następujący sposób:

Waldemar Trochimiuk zrzekł się funkcji radnego powiatu przasnyskiego.

Kiedy w czerwcu ubiegłego roku zwracaliśmy się do starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego o zaprzeczenie lub potwierdzenie pojawiającym się w przestrzeni publicznej plotkom, że kandydatem na stanowisko dyrektora szpitala ma być Waldemar Trochimiuk usłyszeliśmy:

Nieprawdą jest, by ktokolwiek był potencjalnym następcą dyrektora, gdyż nie ogłosiliśmy jeszcze konkursu na to stanowisko. Każdy poważny kandydat będzie przez nas wnikliwie wysłuchany. Prawdą jest natomiast, że codziennie z plotek dowiaduję się nowych nazwisk osób, które rzekomo mają pełnić tę funkcję w przyszłości – powiedział Krzysztof Bieńkowski jeszcze przed opuszczeniem stanowiska przez Jerzego Sadowskiego.

Dziś plotki zostały potwierdzone. Jak udało nam się dowiedzieć, o fotel dyrektora szpitala ubiega się wicestarosta Waldemar Trochimiuk. Doniesienia są wciąż informacją bez oficjalnego potwierdzenia, ale nie mamy wątpliwości co do ich prawdziwości.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
4 lat temu

No to czekamy na zamknięcie szpitala.

manalarz
manalarz
4 lat temu

Dobry wybór, tam potrzebna jest silna ręka.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
4 lat temu

Miasto już zadłużył, teraz czas na szpital

Grażyna
Grażyna
4 lat temu
Reply to  Przasnyszanka

Szpital po poprzednim staroście jest tak zadłużony, że gorzej być już nie może.

beata
beata
4 lat temu
Reply to  Grażyna

Długi to powstają teraz.Tyle lat szpital działał dobrze.

beata
beata
4 lat temu
Reply to  Przasnyszanka

I po szpitalu w Przasnyszu.

Marcin
Marcin
4 lat temu

Jeszcze tam go nie było bez doświadczenia tylko szuka ciepłej posady.Porażka

Ania
Ania
4 lat temu

Poprzedni starosta zostawil szpital w bardzo dobrym stanie, nie zadłużony, miliony zdobyte do wydania. Potrzeba kogoś, kto się ba tym zna. Panu T już wystarczy.

Ania
Ania
4 lat temu
Reply to  Ania

chyba Pani nie widziała wyniku finansowego i bilansu za poprzedni rok

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Ania

Za poprzedni, czyli za który? 2018 czy 2019?

Gosza
Gosza
4 lat temu
Reply to  Ania

Z choinki się urwałaś kobieto? Twój komentarz dotyczy chyba jakiegoś innego szpitala

Marcin
Marcin
4 lat temu

Poco czekać już zamknąć a personel do sąsiadów Makòw Ciechanów Ostrołęka …

Marek
Marek
4 lat temu

Przepraszam, a jakie ten człowiek ma pojęcie o zarządzaniu służbą zdrowia? Przecież to chyba warunek konieczny?
Ego nie pozwala na to, żeby być zastępcą Starosty, to idziemy na ciepłą posadzkę?
Mam lepszy pomysł. W maju są wybory prezydenckie. Może tam uda się coś zdziałać.

Marcin
Marcin
4 lat temu

Przasnyszu mój drogi oby nie ten człowiek ???? W moim odczuciu bardzo zła kandytadura. Ten Pan swoje pieć minut miał i wiemy z jakim skutkiem.

Mare
Mare
4 lat temu

Ten człowiek już wszystko wykazał niech zakonczy juz kariere.a jak nie to szpital niech już zamkną bo jeszcze więcej zadłużenia go .

Amb
Amb
4 lat temu

Dopóki tak ważne stanowiska będą obsadzane według upodobań partyjnych a nie według posuadanych kwalifikacji dopóty Polska będzie popasała w ruinę. Jeden i drugi jandydat jest wyjęty z kapelusza oartyjnego.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Uważam że dyrektorem szpitala powinien zostać menadżer Który pracował w korporacji ma doświadczenie I wykształcenie W kierunku zarządzania . Już jeden emeryt rządził szpitalem Który o współczesnym zarządzaniu nie miał pojęcia ani wykształcenia Dla miasta to jest bardzo poważne wyzwanie żeby wyselekcjonować dobrego menadżera Na dyrektora szpitala

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Krzysztof

Wypisz wymaluj, towarzysz Trochimiuk. Jako burmistrz się wykazał (miasto kwitnie, długów nie ma), teraz zatem pora na szpital.

kasia
kasia
4 lat temu

Może warto zapytać mieszkańców Przasnysza i okolic? Przedstawić im, czym taki wybór jest podyktowany? Moim zdaniem należy zadbać o plan/strategię, czy pomysł na prowadzenie szpitala przez każdego kandydata. To nie prywatna korporacja będzie płacić na jego utrzymanie. W innym przypadku szpital zamkną, jak w większości w Polsce. Liczę, że tym wykażą się wybrani kandydaci.

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  kasia

Myślisz, że ktokolwiek będzie się przejmował zdaniem mieszkańców? Wybory dopiero za 4 lata. Teraz jest czas, żeby sobie poszaleć i ustawić swoich.

Franek
Franek
4 lat temu

Odsyłam do publikacji ogłoszenia i zapoznania się z wymaganiami formalnymi

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Franek

No i? Ja tam spełniam warunki formalne, a o zarządzaniu szpitalem nie mam zielonego pojęcia.

Janek
Janek
4 lat temu

Emerytów wysłać na emerytury, podchodzą na emeryturę w sile wieku, a później pchają się do szkół i urzędów do pracy blokując miejsce ludziom wyksztalconym i kompetentny

Ja znajoma
Ja znajoma
4 lat temu
Reply to  Janek

Ha ha ha kto zadluzyl szpital chyba nie ten starostą Poprzednik chwalił się ile to dostał od marszalka i gdzie te pieniądze są ,kłamać i mydlic ludziom oczy można, ale nie wszyscy w to uwierzyli Wstyd Panowie z poprzednich wladz rządzących powiatem

Piotr
Piotr
4 lat temu
Reply to  Ja znajoma

Mam wielkie wątpliwości, czy na tak zadłużony szpital poszedł by wicestarosta. Raczej prawda jest pośrodku, a gdyby tak wgłębić się w informacje w prasie, portalach itp. to można by się dowiedzieć, ze według różnych profesjonalnych opracowań, to reforma rządu PiS, doprowadziła do coraz większego zadłużenia szpitali. Albo nie doprowadziła do żadnej poprawy. Raport NIK.

Piotr
Piotr
4 lat temu
Reply to  Ja znajoma

Jeszcze dopiszę, skoro poprzedni starosta tak bardzo zadłużył szpital, to dlaczego wciąż oczekuje ujawnienia pełnego raportu z audytu szpitala ? Audyt był robiony przez niezależną firmę, i został utajniony, po długim czasie oczekiwania, publicznie został tylko przedstawiony mały wycinek audyty, małe podsumowanie wniosków. We wnioskach tych, głównymi zaleceniami było, likwidacja oddziałów, oraz likwidacja, bądź też lepsza organizacja łóżek. Takie same wnioski zawarte były w raportach NIK do rządu, po kontroli szpitali po reformie rządu PiS. Dlaczego Zenon Szczepankowski, wciąż oczekuje ujawnienia rozliczeń finansowych szpitala ? Dlaczego tych rozliczeń, obecny starosta nie ujawnia ? Śmiem wątpić, czy na zadłużony szpital, poszedł… Czytaj więcej »