Płońsk. Pięć osób podejrzanych o porwanie, przetrzymywanie i zgwałcenie 20-latki.

Pięcioro podejrzanych o udział w pozbawieniu wolności 20-letniej kobiety decyzją sądu trafiło do aresztu. Płońscy policjanci potrzebowali niespełna kilkunastu godzin by zatrzymać trzech mężczyzn i dwie kobiety podejrzanych o przestępstwo. Mogą oni teraz spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Kilka dni temu do płońskiej komendy zgłosiła się 20-letnia mieszkanka powiatu płońskiego, twierdząc, że została uprowadzona ze swojego domu przez grupę osób, bita, a także zgwałcona. Z relacji zgłaszającej wynikało dodatkowo, że była przetrzymywana przez 3 dni w dwóch różnych miejscach. Robiono jej również zdjęcia bez odzieży i próbowano sprzedać do domu publicznego. Udało jej się uciec, gdy pilnujący ją mężczyzna, jeden ze sprawców po wypiciu alkoholi zasnął.

Płońscy policjanci od razu podjęli wszystkie niezbędne czynności procesowe w tej sprawie. Szybko ustalili też tożsamość i miejsce pobytu oprawców kobiety. W niespełna kilkanaście godzin po otrzymaniu zgłoszenia 5 osób podejrzewanych o udział w uprowadzeniu zostało zatrzymanych. Było to trzech mężczyzn i dwie kobiety (18-41 lat).

Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, zmuszania do określonego zachowania, pobicia, a dodatkowo dwóch z nich usiłowania handlu ludźmi. Jeden z nich usłyszał też zarzut dwukrotnego zgwałcenia. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Mężczyźni na okres trzech miesięcy, kobiety na okres jednego miesiąca.

Źródło KPP Płońsk
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments