Plenerowe biblioteczki zagościły w przestrzeni miejskiej. Oficjalne otwarcie w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę w parku miejskim i przy tężni otwarte zostaną biblioteczki plenerowe. Pomysł, znany już w Polsce, zrealizowany zostanie teraz w Przasnyszu.

 

– Podobne akcje organizowane są w różnych miastach. Teraz my postanowiliśmy dołączyć i sprawić, by biblioteka opuściła swoje mury i wyszła w przestrzeń miejską – mówi nam dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, Małgorzata Sobiesiak.

– Nasze biblioteczki to budki, w których mieszkańcy znajdą książki. Korzystać z nich można na miejscu, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by wybraną książkę zabrać do domu i po przeczytaniu ją oddać. Co więcej, mieszkańcy mogą w budkach zostawiać też swoje książki, z których już nie korzystają, a którymi chcieliby podzielić się z innymi – opowiada nasza rozmówczyni.

 

W biblioteczkach plenerowych, które znajdziemy w parku miejskim i przy tężni znajdą się książki zarówno dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.

– Zamontowaliśmy budki w pobliżu kamer, żeby ochronić je przed aktami wandalizmu. Zostały wykonane tak, żeby książki były również chronione przed warunkami atmosferycznymi. Dostęp do biblioteczek będzie swobodny, nie będą zamykane. Budkami będzie się opiekowała biblioteka. Będziemy dbali o to, żeby budki były w dobrym stanie i żeby ciągle pojawiały się tam nowe książki – mówi pani dyrektor.

Pomysł biblioteki został zrealizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Przasnysz.

Oficjalne otwarcie biblioteczek plenerowych odbędzie się 11 września, w sobotę o godzinie 12.00 w parku miejskim. Wydarzeniu temu towarzyszyć będą gry i zabawy dla dzieci, a pracownicy biblioteki przedstawią autorski spektakl kukiełkowy „Czerwony Kapturek”. Panie z bibliotecznego Klubu Rękodzieła wykonały własnoręcznie lalki do tego przedstawienia. Zapraszamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
1 rok temu

Wspaniale.

Konował
Konował
1 rok temu

Burmistrz mówił o zatrzymaniu inwestycji, bo opłat za śmieci nie podniósł. A Tu, jak na dłoni, widać że miasto się jednak rozwija. Brawo burmistrz.

Rysio
Rysio
1 rok temu

A co z zasadami reżimu sanitarnego? Epidemia się już skończyła?