Planujesz usunąć wyroby zawierające azbest? Zgłoś się do Urzędu Miasta w Przasnyszu

Miasto Przasnysz planuje wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Zainteresowani mieszkańcy proszeni są o zgłaszanie się do Urzędu Miasta.

 

– W 2023 roku Miasto Przasnysz zamierza wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W związku z powyższym zapraszam wszystkich mieszkańców zainteresowanych usunięciem w 2023 roku, ze swojego najbliższego otoczenia wyrobów zawierających niebezpieczny i szkodliwy azbest do zgłaszania tego faktu i składania wniosków – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Wszelkich informacji dot. zasad usunięcia, transportu i utylizacji azbestu (eternitu) udziela: Hubert Kwiatkowski – Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Urząd Miasta Przasnysz, pok. Nr 41, tel. 29 756 49 32, e-mail: h.kwiatkowski@przasnysz.um.gov.pl oraz Marta Jaroch – Kierownik Referatu ds. mieszkaniowych, gospodarki komunalnej, rolnictwa, działalności gospodarczej i ochrony powietrza, Urząd Miasta Przasnysz, pok. Nr 43, tel. 29 756 49 31, e-mail: m.jaroch@przasnysz.um.gov.pl.

Wzór wniosku o przyznanie dofinansowania do usuwania wyrobów zawierających azbest jest dostępny w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – pok. 41 i 43, a także na stronie internetowej Urzędu Miasta. Termin składania wniosków upływa 28 lutego 2023 roku.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rudy
Rudy
7 miesięcy temu

Polska to kraj mądrości
Polska jest jedynym krajem w Europie, który określił datę graniczną na pobycie się eternitu
biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,24636668,azbest.html