Planowe zabiegi w przasnyskim szpitalu ponownie wstrzymane. Powrót do leczenia pacjentów z COVID-19

Po krótkotrwałym wznowieniu wykonywania planowych zabiegów szpital w Przasnyszu ponownie nie będzie udzielał świadczeń na oddziale chirurgicznym. Dyrekcja placówki otrzymała od Wojewody Mazowieckiego decyzję o powrocie do leczenia pacjentów z COVID-19. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu i obowiązuje do czasu odwołania na terytorium Polski stanu epidemii, który jest z nami blisko rok i nic nie wskazuje na to, aby miał się zakończyć.

 

Decyzja wojewody oznacza konieczność zamknięcia oddziału chirurgicznego i ponowne odwołanie planowych zabiegów. W szpitalu będą 82 łóżka covidowe, 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, a świadczenia w zakresie psychiatrii będą udzielane osobom z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

– Od dziś musimy zabezpieczyć dodatkowych 25 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zamykamy oddział chirurgiczny, a pacjenci będą przewożeni do sąsiednich szpitali. Staramy się robić wszystko, aby nie ograniczyć dostępu do świadczeń medycznych pacjentom niezakażonym koronawirusem. Poczyniliśmy pewne ustalenia podczas telekonferencji z dyrektorami sąsiednich placówek, gdzie będą trafiać pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia – powiedział naszej redakcji dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski.

W decyzji wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła czytamy, że poleca szpitalowi w Przasnyszu realizację świadczeń zdrowotnych w związku z COVID-19:

„Od 1 marca 2021 r. do odwołania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii (wprowadzonego na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 20 marca 2020 r.) 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i 82 łóżka z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz realizację świadczeń opieki zdrowotnej na rzecz pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w zakresie psychiatrii.”

Decyzja wojewody podlega natychmiastowemu wykonaniu z chwilą jej doręczenia lub ogłoszenia.

Działać będzie oddział położniczo – ginekologiczny (porodówka), oddział okulistyczny, dziecięcy i neonatologiczny, ośrodek leczenia uzależnień, oddział rehabilitacyjny i wszystkie poradnie specjalistyczne.

Dyrektor szpitala przypuszcza, że przez cały 2021 rok placówka w Przasnyszu, podobnie jak szereg innych w Polsce, działać będzie w sposób hybrydowy (lecząc pacjentów z COVID i bez) z możliwością krótkotrwałego wznawiania planowych zabiegów.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu

To jest eksterminacja.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Kiedy ten Naród się obudzi i zrozumie, że rządzą nami nieudacznicy?

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu

Cenię i szanuję Dyrektora szpitala.

Julma
Julma
1 rok temu

Czy ktoś wie jak w praktyce wygląda porodówka w czasie covid w Przasnyszu?