Placówka Terenowa KRUS podsumowała konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

W czwartek, 13 kwietnia Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu podsumowała I etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

 

Głównym organizatorem zmagań na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS Warszawa, a współorganizatorami, na etapie placówki – dyrekcje Szkół Podstawowych, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz wójtowie.

– Celem konkursu plastycznego jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą  na terenie gospodarstwa rolnego,  popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, a także popularyzowanie zasad prawidłowego stosowania niebezpiecznych substancji w gospodarstwie oraz ochrony środowiska naturalnego – informuje placówka.

Na konkurs wpłynęły 84 prace. Jury zdecydowało o wyłonieniu laureatów w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 0-3 i klasy 4-8.

 

I grupa – klasy 0-3 (42 prace)

  • I miejsce – Gabriela Chodkowska uczennica kl. 3 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej,
  • II miejsce – Bartosz Słomczyński uczeń kl. 1 Szkoła Podstawowa Krzynowłoga Mała, gmina Krzynowłoga Mała.
  • III miejsce – Hubert Borowy uczeń  kl. 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej gmina Chorzele.

Wyróżnienia:

  • Kornelia Król uczennica  kl.1 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzelach, Kinga Stolarczyk kl.2 ze Szkoły Podstawowej Żelazna Rządowa-Parciaki, Filip Zbyrowski uczeń kl. 3 ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

 

II grupa – klasy 4-8  (42 prace)

  • I miejsce – Natalia Platta uczennica kl. 4b Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej,
  • II miejsce – Katarzyna Sebastiańska uczennica kl. 6 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie,
  • III miejsce – Kacper Golubiński uczeń kl. 4 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gmina Przasnysz.

Wyróżnienia:

  • Tymoteusz Sobieski uczeń kl.4, Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, Magdalena Matuszewska uczennica  kl.7 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, Rafał Królikowski  uczeń kl.6 Szkoły Podstawowej w Pościeniu-Wsi.

 

– Poziom artystyczny i zastosowane techniki ocenianych prac były na wysokim  poziomie. Wszystkie prace, każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu . Rysunki laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych   zostały  przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS  w Warszawie – dodaje placówka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zosia
Zosia
1 rok temu

Nie imię dziecka tylko rodzica powinno być podane. To oni są autorami prac.