Placki ziemniaczane z pokrzywą i rosół z prośnianek – KGW Budy Rządowe promuje lasy

Członkowie Koła Gospodyń Budy Rządowe oraz inni mieszkańcy, w ramach promocji Lasów Państwowych, wybrali się na wyprawę do lasów Nadleśnictwa Parciaki. Na miejsce dotarli wozem myśliwskim.

 

Na miejscu czekała Hanna Kępczyńska, specjalista SL ds. ochrony lasu, przyrody i edukacji leśnej.

– Przekazała nam bardzo dużo wiedzy o lesie i o leśnych zwierzętach. Już wiemy jak mamy zachowywać się kiedy zobaczymy małe bezbronne dzikie zwierzątko bądź dorosłe dzikie zwierzę. Zdobyliśmy dużo wiedzy na temat lasu – to co się w nim znajduje ale również co nam daje las. Poznaliśmy historię dzikich zwierząt – kiedy zrzucają poroże – informuje KGW Budy Rządowe.

 

W drodze powrotnej  na leśnym spacerze uczestnicy zbierali dary lasu, z  których potem dzieci i młodzież wykonały prace plastyczne o tematyce leśnej. Odbył się konkurs z wiedzy o przyrodzie. Dzieci zostały nagrodzone upominkami i słodkościami. Panie z Koła Gospodyń Budy Rządowe zrobiły placki ziemniaczane z pokrzywą i herbatę z pokrzyw. Na rozgrzewkę był rosół z prośnianek oraz sok z czarnego bzu.

– Za dzień pełen wrażeń i zdobytej wiedzy serdecznie dziękujemy Lasom Państwowym za możliwość zorganizowania wspaniałego wydarzenia, Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu oraz wszystkim którzy pomogli zorganizować te spotkanie – podsumowuje KGW.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 rok temu

Proszę o przepis na rosół z prośnianek