Place zabaw przy ul. Orlika w Przasnyszu ponownie dostępne

Przepisy i obostrzenia zmieniają się dość dynamicznie, a zaleceń tego, jak należy postępować, jest wiele. Pomimo epidemii, place zabaw mogą być użytkowane — warto jednak pamiętać o tym, w jaki sposób bawić się na nich rozsądnie. Dziś Urząd Miasta Przasnysz poinformował o otwarciu placów zabaw przy ulicy Orlika.

 

Zasady bezpieczeństwo podczas zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów

Zasady, które obowiązują na placach zabaw, nie różnią się zbytnio od tych obowiązujących w innych miejscach publicznych. Podczas trwania pandemii koronawirusa na placu zabaw:

  • należy stosować maseczki zasłaniające usta i nos.
  • bawiące się dzieci (a także ich opiekunowie) nie powinny mieć żadnych objawów choroby — jeśli zauważymy gorączkę, kaszel, duszności, ból głowy, utratę węchu bądź smaku lub inne objawy, należy zrezygnować z wyjścia na plac zabaw.
  • opiekunowie dzieci niemieszkający razem powinni zachować od siebie odstęp dwóch metrów.

 

  • należy mieć ze sobą środek do dezynfekcji rąk i stosować go przed zabawą oraz po jej zakończeniu.
  • dzieci powinny w miarę możliwości ograniczyć zabawy wymagające bliskiego kontaktu lub dotyku.
  • lepiej jest unikać spożywania pokarmów i picia napojów — dzieci zdecydowanie nie powinny dzielić się smakołykami z przyjaciółmi!
  • jeśli dziecko korzysta z własnych zabawek, nie powinno pożyczać ich innym. Po powrocie do domu takie zabawki należy zdezynfekować/wyprać.

 

Dodatkowo — najlepiej jest unikać zatłoczonych placów zabaw. Lepiej więc wybierać te mniej uczęszczane, lub wychodzić w mniej popularnych godzinach, by uniknąć tłumów.

 

Niestety w związku z obostrzeniami, które zostały przedłużone niemożliwe jest korzystanie z obiektów sportowych w tym boisk, skateparku oraz siłowni.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M.M
M.M
3 lat temu

A co z obiektem skate parku???.

Magda
Magda
3 lat temu

Wzruszyła mnie do łez wspaniałomyślność naszych władz.