Plac zabaw jak pole minowe? Burmistrz reaguje

Plac zabaw na przasnyskim „Wembley-u” poza sezonem nie jest zbyt często odwiedzany przez najmłodszych, czyli tych dla których jest przeznaczony. Niestety atrakcyjny staje się wówczas dla innych osób. Tym, jak widać na załączonych zdjęciach, nie zależy, by pozostawić po sobie dobre wrażenie.

 

Nadejście wiosny i wyższych temperatur spowodowało, że wielu rodziców postanowiło zabrać swoje dzieci na place zabaw. Stan niektórych z nich, jak choćby tego na przasnyskim „Wembley-u” szybko jednak chęci do zabawy ostudził.

Na problem zwrócił uwagę w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców Przasnysza. Na zdjęciach udokumentował walające się po placu śmieci, takie jak puszki, maseczki, a nawet potłuczone szklane butelki. „Czy tak trudno zadbać o przestrzeń w której nasze dzieci spędzają czas? A nawet jak bałaganią młodzi i gniewni, to może warto zwracać (odważnie) im na to uwagę?” – zastanawiał się.

 

Z uwagi na fakt, że po sezonie zimowym, na placu zabaw nie zostały zamontowane jeszcze kosze, nawet chęć posprzątania miejsca przez niektórych okazała się niemożliwa.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do burmistrza Łukasza Chrostowskiego. Włodarz zapewnił nas, że plac zostanie posprzątany jeszcze dziś, zaś zabawki i kosze zamontowane jutro. – Chcieliśmy to zrobić w weekend, ale przyspieszymy – stwierdził.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat
Pasjonat
8 miesięcy temu

Plac na Orlika to jest ważny, a co powiemy o placu zabaw na 3 mają ? Sprzęt zniszczony i jest ok ? Syf wszędzie,ale co tam ważniejsze Orlika

Janusz
Janusz
8 miesięcy temu
Reply to  Pasjonat

Widocznie w tym mieście nie warto nic robić dla ludzi, bo ludzie tego nie szanują.

Matias
Matias
8 miesięcy temu

A od czego jest przasnyska policja i kamery? Przejeżdzają widza co się dzieje i maja to dosłownie w piźdz*ie szczerze mówiąc, do jednej spokojnej osoby zawsze się dopierdo*ą ale do wandali? Nigdy w życiu. Lepiej im siędziec w radiowozach i na komendzie jedząc pączki niż ruszyć dupe i interweniować. Wstyd ale tak działa przasnyska policja pozdrawiam

Sowa
Sowa
8 miesięcy temu

Tam jest „ odgięta” tablica informatyczna co może zranić dziecko. Niech się przejdzie tam ktoś z urzędu.

Tuwima
Tuwima
8 miesięcy temu

Na ul Tuwima to samo. Potłuczone butelki, śmieci to standard, rozwalony kosz do gry, a to wszystko pod okiem kamer

Marian
Marian
8 miesięcy temu

To po co kamery?

Matias
Matias
8 miesięcy temu
Reply to  Marian

By osiedlowy monitoring nie musiał podpierda*ac ze z przyjacielem popalasz bata za rogiem w ciszy i spokoju, oj tak o to się przypier*olą. Ale jak jest 5ciu i napierda*a browar i drą ryje to nie ma chu*a bagiety nie interweniują bo maja kilogramy w gaciach szkoda tylko ze na takich nieudaczników, nierobów idą moje, twoje, nasze podatki!

Konowal
Konowal
8 miesięcy temu
Reply to  Marian

Żeby ktoś zyskał

Konowal
Konowal
8 miesięcy temu

Nawet śmieci na czas nie posprzątają. Jak w podstawówce. Wszystko palcem trzeba wskazać?

Krzysztof Wesołowski
Krzysztof Wesołowski
8 miesięcy temu

Przecież można się wyszumieć w centrum e-Sportu albo wziąć udział w rozgrywkach darta. Tyle wokół rozrywek dla młodzieży a skorzystać nie potrafią. Co jeszcze Pan Burmistrz musi dla Was zrobić, wy wandale, niewdzięcznicy, hultaje i łapserdaki!

przasnyszanka
przasnyszanka
8 miesięcy temu

coby Burmistrz nie zrobił czy ten ,czy tamten ,czy inny to nasze społeczeństwo zapewne jego część narzeka ,wymyśla,krytykuje i wszystko jest zawsze źle…to świadczy o tych ludziach,wychodzą ich kompleksy ,niedowartosciowanie,brak optymizmu i radości z życia, … tylko wieczny malkontent…