Plac targowy na Orlika zmieni wygląd? Miasto przystępuje do opracowania dokumentacji

Miasto Przasnysz przygotowuje dokumentację potrzebną do stworzenia na osiedlu Orlika targowiska. Zostanie poprawiona nawierzchnia i powstaną pawilony handlowe.

 

Miasto Przasnysz pragnie stworzyć estetyczne targowisko na osiedlu Orlika. Ma ono poprawić warunki sprzedających na placu targowym. Władze chcą poprawić nawierzchnię i postawić pawilony handlowe. Inicjatorem pomysłu jest radna Edyta Olak.

– Radna przedstawiła koncepcję zagospodarowania tego terenu, co spotkało się z aprobatą władz miejskich. Teren objęty zagospodarowaniem znajduje się w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd tej Spółdzielni wstępnie wyraził akceptację dla pomysłu – informuje Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysza.

 

W tym roku miasto zamierza przygotować odpowiednią dokumentację.

– Po ukończeniu procedury formalno – prawnej, możliwe będzie pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel i ogłoszenie przetargu. W tym roku Miasto zamierza opracować dokumentację – dodaje burmistrz.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Już to widzę jak radna przygotowała koncepcje. Firma stworzył projekt, w urzedzie miasta go wydrukowali i zadzwonili do radnej by pyknąć focie, w końcu wybory za rok i trzeba pokazać, że coś się robi.