PKP PLK zainwestuje w Chorzelach kolejne pół miliona złotych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestuje w budowę przystanków, parkingów i modernizację peronów. Jak udało nam się dowiedzieć, pieniądze z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” trafią również do Chorzel.

 

– Program Przystankowy to setki inwestycji w Polsce, w tym na terenie Mazowsza. Budowane lub modernizowane są perony, a tam, gdzie to potrzebne, powstają także parkingi. W wielu aspektach ułatwiamy dostęp do kolei, co realnie poprawia warunki życia mieszkańców – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Realizacja inwestycji, o których mowa, jest możliwa dzięki współpracy dwóch spółek kolejowych: PLK S.A. i PKP S.A.

Celem „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. W skali całego kraju w ramach Programu Przystankowego przewidziano budowę lub modernizację 207 przystanków kolejowych (dodatkowe 107 jest na liście rezerwowej). Na ten cel przeznaczono ponad 1 mld zł.

26 miejsc postojowych i zatoka dla autobusów

Zaplanowano także realizację ponad 100 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach. Kwota przeznaczona na budowę parkingów to 74,31 mln zł. Obecnie zakończono budowę miejsc parkingowych w siedmiu lokalizacjach, w siedemnastu postępują prace budowlane, a dla trzynastu przygotowywane są postępowania przetargowe. Wśród nich, jak się okazuje, znalazły się także Chorzele.

Zapytaliśmy spółkę PKP PLK o szczegóły inwestycji w Chorzelach.

– W ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” planowana jest realizacja inwestycji „Budowa miejsc parkingowych przy przystanku Chorzele na linii kolejowej nr 35”. Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2024 – 2025 – informuje Anna Znajewska – Pawluk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Parking przewidziano na 26 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Będzie monitoring i oświetlenie. Dojście do peronu z parkingu zapewni chodnik. Od strony ul. Kolejowej będzie zjazd. Zapewniona będzie również zatoka dla autobusów – dodaje.

Szacunkowa wartość zadania to ok. 0,5 mln zł.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
11 dni temu

A gdzie zdjęcie senatora przecież pewnie on to załatwił.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 dni temu

Proponuję przenieść stolicę powiatu do Chorzel. Z Przasnysza zrobić wieś. Podatki będą niższe, a i pensje urzędników da się obniżyć. Miasto powiatowe bez kolei, basenu. Co to za miasto? A MDK da się przerobić na świetlicę wiejską.

szeff
szeff
11 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Przecież jest „basen” i będzie obiecana kolej ..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
Reply to  szeff

Nie zapominaj o lodowisku 🤣🤣🤣

Szpaku
Szpaku
10 dni temu
Reply to  szeff

tak kolej_ka do pośredniaka