PKO Bank Polski wydał alert bezpieczeństwa. Chodzi o fałszywe wyciągi

PKO Bank Polski apeluje do swoich klientów, aby nie otwierali fałszywych wiadomości wyglądających podobnie do wyciągów okresowych. To złośliwe oprogramowanie.

 

W czwartek, 2 lutego PKO Bank Polski wydał alert bezpieczeństwa dotyczący fałszywych wiadomości, które wyglądają podobnie do maili z wyciągami okresowymi.

– Oszuści wysyłają wiadomości przypominające maile z wyciągiem okresowym. Załącznik zawiera złośliwe oprogramowanie. Nie otwieraj go, nie klikaj też w linki w tego rodzaju e-mailach. Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem – informuje bank.

PKO Bank Polski apeluje do swoich klientów, aby dokładnie sprawdzili kto jest nadawcą i adresatem wiadomości, a następnie zastanowili się, czy na pewno powinni ją otrzymać.

 

– Sprawdzaj, kto jest nadawcą i adresatem wiadomości. Zastanów się też, czy na pewno powinieneś ją dostać. Zwracaj uwagę na błędy językowe – mogą wskazywać, że masz do czynienia z oszustwem. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą bezpłatną infolinią pod numerem 800 302 302 – dodaje bank.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments