Piotr Świerczewski i Rafał Maserak odwiedzili ZSP Przasnysz

6 października 2023 roku na terenie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Trening z mistrzem”, organizowane przez Fundację Orły Sportu w ramach Programu Rządowego „Mikro Granty”. Tym razem uczniowie mieli okazję trenować z tancerzem Rafałem Maserakiem oraz piłkarzem Piotrem Świerczewskim.

 

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego i Dyrektora ZSP w Przasnyszu Pawła Szczepkowskiego przybyłych gości oraz uczniów.

Po krótkiej prezentacji Programu Rządowego oraz planu spotkania, grupa dziewcząt wraz z opiekunami udała się na trening tańca z Rafałem Maserakiem –  tancerzem, choreografem, instruktorem tańca, znanym z programu „Taniec z gwiazdami”.

Rafał Maserak jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w „10 tańcach” (latynoamerykańskich i standardowych) oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich. Był zwycięzcą i finalistą turniejów zagranicznych Gold Master we Włoszech, Paris Open, Austrian Open oraz Russian Open oraz reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK czy Allassio.

Chłopcy natomiast rozpoczęli trening piłki nożnej z Piotrem Świerczewskim – piłkarzem, reprezentantem Polski, trenerem piłkarskim.

Piotr Świerczewski zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie 1992, Puchar Intertoto w 1997 jako zawodnik SC Bastia, cztery razy Puchar Polski (w sezonach 1990/91, 1992/93 w barwach GKS Katowice, 2003/04 w barwach Lecha Poznań oraz 2006/07 w barwach Dyskobolii), dwa razy Superpuchar Polski (w 1992 w barwach Katowic oraz w 2004 w barwach Lecha). 26 listopada 1992 zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu przeciwko Argentynie. Uczestniczył w mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii w 2002, w których wystąpił w dwóch meczach.

Już za tydzień kolejne spotkanie z cyklu „Trening z mistrzem”. Tym razem uczniów ZSP czeka…trening siatkarski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Przyjeżdża Maserak ze Świerczewskim, a pierwsze skrzypce gra senator. Tylko Czerepacha dziś zabrakło. Cóż się stało?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Nie było Czerepacha??!!! Skandal, skandal !!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Powiat potrzebuje mądrych przywódców, a nie celebrytów, którzy niedługo będą nam wyskakiwać z lodówek.

Artur
Artur
1 miesiąc temu

Zaraz a ” senator” to nie był w Porozumieniu? Aaa byl. Nie zachował się porządnie jak Wypij i Strzezek.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Artur

Oczywiscie że był. I z Kluzik coś tam romansował. Później posty z fejsbuka usuwał. Teraz siedzi przy korycie i zgreda z Żoliborza bo rękach całuje. Ale już niedługo…

Artur
Artur
1 miesiąc temu

Kiedyś słyszałem, że szlachetna ryba pod prąd plynie, a z prądem tylko …. I tyle w temacie.