Piotr Czaplicki stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Piotr Czaplicki pochodzący z Przasnysza student IV roku automatyki i robotyki na Politechnice Białostockiej znalazł się w elitarnym gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendium przyznawane jest studentom, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe. W tym roku stypendia zostały przyznane w wysokości 15 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że Piotr Czaplicki w kończącym się roku zdobył wraz z drużyną #Next 4. miejsce na świecie oraz 2. miejsce w Europie na zawodach łazików marsjańskich rozgrywanych odpowiednio w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Ponadto był uczestnikiem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Uczestniczył także w pokazach nowoczesnych technologii w Berlinie. Zaś zbudowany przez Piotra zespół robot reprezentował Polskę na wystawie EXPO w Mediolanie.

Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego świątecznego prezentu- mówi Piotr. Cieszy mnie niezwykle, że mój trud i wysiłek został doceniony również przez Ministra. Otrzymane środki planuję przeznaczyć na dalszy rozwój i pogłębianie swojej wiedzy w zakresie robotów mobilnych. W najbliższym czasie czeka mnie obrona pracy inżynierskiej traktującej o zastosowaniu kinematyki odwrotnej w sterowaniu ramieniem łazika marsjańskiego. Tematyka ta powoli staje się moją specjalizacją- dodaje Przasnyszanin.

Warto nadmienić, że Piotr wraz kolegami z zespołu już teraz pracują nad kolejną wersją swojego robota marsjańskiego. W czerwcu czeka ich kolejny wyjazd do Stanów Zjednoczonych gdzie powalczą o mistrzostwo świata w swojej dziedzinie.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments