Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Przasnyszu już otwarty

Punkt został otwarty w poniedziałek, 19 kwietnia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

Z tej okazji do Przasnysza przybyli m.in. Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, Zbigniewa Terka, Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W uroczystym otwarciu uczestniczyli również Krzysztof Bieńkowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego i Grzegorz Magnuszewski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

 

– Powstanie tych punktów pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu szczepień w województwie mazowieckim, jak i w całej Polsce. Naszym priorytetem jest, aby w krótkim czasie udało się zaszczepić, jak najwięcej osób, co pozwoli nam na powrót do normalności – powiedział Konstanty Radziwiłł.

– Jako samorząd powiatowy staramy się wykonywać trudne zadania z myślą o zdrowiu i życiu naszych mieszkańców. Bardzo się cieszymy, że w powiecie przasnyskim powstał jeden z pierwszych na Mazowszu Punkt Szczepień Powszechnych, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej zaszczepić większą liczbę osób, niż zostało to wcześniej przewidziane – stwierdził z kolei Krzysztof Bieńkowski.

Punkt Szczepień Powszechnych w Przasnyszu przy ul. Sadowej 5 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

W pierwszym dniu funkcjonowania punktu mieszkańcy powiatu bardzo chętnie zgłaszali się w celu zapisania na szczepienie, bądź przyjęcie pierwszej dawki – bez czekania, dosłownie „z marszu” i bez kolejki. Teraz warunkiem jest wcześniej zadeklarowana chęć zaszczepienia. W innym przypadku – bez deklaracji – pacjent rejestrowany jest na dany termin.

 

ren


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abc
Abc
20 dni temu

Jak to z marszu? Czyli żadne zapisy nie obowiązują???

Maria
Maria
20 dni temu
odpowiada  Abc

Dzis nie, ale teraz już tak. Wyznaczą dzień i gotowe.

Abc
Abc
20 dni temu
odpowiada  Maria

A jak się można zapisać? Czy jest dodatkowa linia rejestracyjna poza już istniejącymi? Czy szczepienia będą tylko szczepionka Moderny czy także innych firm?

Piguła
Piguła
19 dni temu
odpowiada  Abc

Chęć zaszczepienia to jedno, aby się zaszczepić wymagane jest e-skierowanie, na podstawie którego wyznaczana jest data szczepienia. Aby e-skierowanie otrzymać należy zarejestrować się np. poprzez infolinię. Preparatu do szczepienia wybrać nie można, jest wybierany losowo dla każdego na podstawie dostaw jakie są realizowane do Polski

Rodzic
Rodzic
19 dni temu

To jest skandal, żeby na punkt szczepień zabrać pomieszczenia służące szkole muzycznej. Tą szkołę jej organ prowadzący (Powiat Przasnyski) traktuje per noga, lekceważy i nie zapewnia odpowiednich warunków do funkcjonowania!