Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Przasnyszu już otwarty

Punkt został otwarty w poniedziałek, 19 kwietnia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

Z tej okazji do Przasnysza przybyli m.in. Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, Zbigniewa Terka, Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W uroczystym otwarciu uczestniczyli również Krzysztof Bieńkowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego i Grzegorz Magnuszewski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

 

– Powstanie tych punktów pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu szczepień w województwie mazowieckim, jak i w całej Polsce. Naszym priorytetem jest, aby w krótkim czasie udało się zaszczepić, jak najwięcej osób, co pozwoli nam na powrót do normalności – powiedział Konstanty Radziwiłł.

– Jako samorząd powiatowy staramy się wykonywać trudne zadania z myślą o zdrowiu i życiu naszych mieszkańców. Bardzo się cieszymy, że w powiecie przasnyskim powstał jeden z pierwszych na Mazowszu Punkt Szczepień Powszechnych, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej zaszczepić większą liczbę osób, niż zostało to wcześniej przewidziane – stwierdził z kolei Krzysztof Bieńkowski.

Punkt Szczepień Powszechnych w Przasnyszu przy ul. Sadowej 5 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

W pierwszym dniu funkcjonowania punktu mieszkańcy powiatu bardzo chętnie zgłaszali się w celu zapisania na szczepienie, bądź przyjęcie pierwszej dawki – bez czekania, dosłownie „z marszu” i bez kolejki. Teraz warunkiem jest wcześniej zadeklarowana chęć zaszczepienia. W innym przypadku – bez deklaracji – pacjent rejestrowany jest na dany termin.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abc
Abc
2 lat temu

Jak to z marszu? Czyli żadne zapisy nie obowiązują???

Maria
Maria
2 lat temu
Reply to  Abc

Dzis nie, ale teraz już tak. Wyznaczą dzień i gotowe.

Abc
Abc
2 lat temu
Reply to  Maria

A jak się można zapisać? Czy jest dodatkowa linia rejestracyjna poza już istniejącymi? Czy szczepienia będą tylko szczepionka Moderny czy także innych firm?

Piguła
Piguła
2 lat temu
Reply to  Abc

Chęć zaszczepienia to jedno, aby się zaszczepić wymagane jest e-skierowanie, na podstawie którego wyznaczana jest data szczepienia. Aby e-skierowanie otrzymać należy zarejestrować się np. poprzez infolinię. Preparatu do szczepienia wybrać nie można, jest wybierany losowo dla każdego na podstawie dostaw jakie są realizowane do Polski

Rodzic
Rodzic
2 lat temu

To jest skandal, żeby na punkt szczepień zabrać pomieszczenia służące szkole muzycznej. Tą szkołę jej organ prowadzący (Powiat Przasnyski) traktuje per noga, lekceważy i nie zapewnia odpowiednich warunków do funkcjonowania!