Pilna konferencja w sprawie pandemii koronawirusa. Niedzielski wydał „miękkie zalecenie” odnośnie dystansu i maseczek ochronnych

W piątek, 8 lipca premier RP Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie w Kancelarii Pracy Rady Ministrów z członkami rady ds. COVID-19 na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce.

 

Jest to reakcja na zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem.

– Przez ostatnie dwa tygodnie obserwujemy ok. 60 proc. wzrosty. W tej chwili przez większość dni liczba przypadków przekracza tysiąc – mówił podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że ciężar monitorowania przeniesiono z liczby infekcji na liczbę osób hospitalizowanych.

– W tej chwili mamy ich 450, jak na przełomie kwietnia i maja. Mają one inną strukturę, bo część z nich nie wynika z oceny zdrowia pacjentów. To są pacjenci w stanach lżejszych, przyjmujący leki w trybie ambulatoryjnym, czy szpitalnym – dodał Niedzielski.

 

W trakcie swej wypowiedzi wyjaśnił, kiedy rząd będzie rozważał wprowadzenie obostrzeń.

– Poniżej poziomu pięciu tysięcy hospitalizacji w skali kraju nie będą podejmowane żadne restrykcyjne kroki – zapewnił minister.

Rząd zlecił już przygotowanie trzech prognoz pandemii. Ich najczarniejszy scenariusz mówi o hospitalizacji na poziomie 6-10 tys. w najbliższym czasie. Minister zaleca powrót do maseczek i dystansu.

– Chciałem zarekomendować najstarszym osobom, z osłabioną odpornością, aby w transporcie publicznym, w sklepach, zacząć stosować regułę DDM: dezynfekcja, dystans, maseczki – przekazał.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 miesiąc temu

Weryfikacja idiotów: za jeden… dwa, trzy…. Wyznawcy wirusa już teraz włożą maseczki, które przed niczym nie chronią. Potem policzymy szeregi covidian. Normalnych zmusimy do tego jesienią, żeby za mocno nie szumieli.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Ostatnio widziałam jadącego na rowerze młodego mężczyznę… Miał na sobie maseczkę…. Osobiście uważam że bardziej rozsądnym byłoby ubranie kasku. 😜