Pił piwo i wódkę, potem wybrał się na przejażdżkę skuterem

Patrol ruchu drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę skutera. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu i kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Twierdził, że jest trzeźwy, a wcześniej wypił tylko piwo i wódkę.

 

We wtorek, 17 października policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę skutera.

– Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, 35 – letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. W rozmowie z interweniującymi policjantami, oświadczył, że jest trzeźwy. Zanim wsiadł na skuter wypił tylko piwo i wódkę – wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że mężczyzna stracił już wcześniej prawo jazdy i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

– Zgodnie art. 178 a §4 Kodeksu karnego, zatrzymanemu nietrzeźwemu kierowcy, niestosującemu się do sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o społeczną reakcję i przekazywanie informacji o nietrzeźwych za kierownicą. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Nie pierwszy i nie ostatni, więcej takich jest tylko mało ludzie informują władze