Piknik z okazji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w Jednorożcu [FOTO]

W  Zespole Placówek Oświatowych w Jednorożcu odbył się piknik z okazji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. W trakcie jego trwania zorganizowano liczne zabawy i konkursy z wiedzy o ruchu drogowym.

 

W piątek, 20 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Jednorożcu odbył się piknik z okazji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa organizowany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do jego organizacji przyłączyły się służby oraz instytucje działające na terenie powiatu przasnyskiego oraz gminy Jednorożec przy wsparciu lokalnych samorządowców.

Impreza była adresowana do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, uczniów szkół podstawowych, wychowanków przedszkoli i placówek oświatowych. Jej głównym celem jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa dzieci, z uwzględnieniem ruchu drogowego, a także profilaktyka zagrożeń.

 

Na pikniku w Jednorożcu nie zabrakło różnorodnych atrakcji. Wśród nich były konkursy z wiedzy o ruchu drogowym, konkursy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, turnieje doskonalenia technik jazdy po torze, a także gry i zabawy na temat bezpieczeństwa.

Organizatorzy przygotowali pogadanki tematyczne, pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy sprzętu specjalistycznego.

Uczniowie przygotowali  część artystyczną o tematyce bezpieczeństwa, odblaskowy pokaz mody oraz pokaz najmłodszych uczniów w strojach służb mundurowych oraz służb ratujących życie. Dzieciom z klas IV oficjalnie wręczono karty rowerowe.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments