„Piknik z kapliczką w tle” jednym z najlepszych projektów w Polsce

Inicjatywa została nagrodzona w konkursie „Odkryj Swój Skarb” dla edukatorów i animatorów, którzy w swoich działaniach inspirują się tym, co bliskie, regionalne, tuż za rogiem.

 

Celem konkursu „Odkryj swój skarb” jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich miejscowości, miast i miasteczek Polski (do 30 000 mieszkańców).

– Doceniamy tych, którzy niezależnie od okoliczności działają na rzecz polskiego dziedzictwa materialnego i niematerialnego, rozbudzając zainteresowanie małymi miejscowościami i ich otoczeniem. Chcemy, aby dobre praktyki były inspiracją oraz wskazówką dla wszystkich, którzy, odkrywając „skarby”, edukują o lokalnym dziedzictwie – informuje organizator – Narodowe Centrum Kultury.

 

Na konkurs wpłynęło ponad 100 wniosków. Przyznano nagrody o łącznej wysokości 20 tys. zł. Wśród zwycięzców znalazła się Maria Weronika Kmoch, pomysłodawczyni „Pikniku z kapliczką w tle”.

 

Kolejny piknik już w niedzielę

Tymczasem kolejny, dwunasty już „Piknik z kapliczką w tle” odbędzie się w niedzielę, 4 lipca.

– Tym razem będziemy się poruszać między Jednorożcem, Obórkami, Lipą a Drążdżewem Nowym. Jeśli byliście już z nami na piknikach w tych wsiach, to teraz zabieramy Was w miejsca, których jeszcze nie odwiedziliśmy. Dokładną trasę oraz miejsce ogniska/grilla na koniec wyprawy podamy niebawem – informują organizatorzy.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments