Piknik sąsiedzki na przasnyskim Zawodziu [FOTO]

W sobotę, 11 września odbył się piknik sąsiedzki zorganizowany przez mieszkańców osiedla Zawodzie. Udział w wydarzeniu wzięli pracownicy działu pogłębionej pracy socjalnej i wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu.

 

Dla uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek: owoce, przekąski, słodycze oraz napoje. Mieszkańcy osiedla spędzili wspólnie czas na świeżym powietrzu. Najmłodsi uczestnicy pikniku korzystali z licznych atrakcji oferowanych przez wolontariuszki. Było malowanie farbami na specjalnie przygotowanej folii, puszczanie ogromnych baniek, zawody w przeciąganiu liny, a także wspólne gry i zabawy z piłką oraz chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych im aktywnościach. Wszyscy świetnie spędzili czas. Nie obyło się również bez muzyki.

 

Oprócz tego, na piknik przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, którzy pokazali dzieciom wóz strażacki oraz sprzęt ratowniczy stanowiący wyposażenie samochodu. Najmłodsi mogli samodzielnie przekonać się, jak działa oraz przebrać się w stroje i hełmy używane przez strażaków podczas akcji ratunkowych.

Przez cały czas trwania pikniku zbierano podpisy poparcia dla projektu ogrodzenia placu zabaw. Mieszkańcy osiedla będą składać wniosek w ramach budżetu obywatelskiego 2021.

Na zakończenie pikniku rozpalono ognisko. Było pieczenie kiełbasek.

– Mieszkańcy osiedla Zawodzie to społeczność, która bardzo dobrze potrafi się zorganizować. Samodzielnie zebrali pieniądze oraz zakupili potrzebne na piknik smakołyki. To z ich inicjatywy od kilku lat na osiedlu organizuje się pikniki sąsiedzkie, które sprzyjają integracji wszystkich jego mieszkańców. Zachęcamy pozostałych mieszkańców Przasnysza do organizowania podobnych wydarzeń – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Cieszę się z radości dzieci podczas zabawy. Bardzo mało rodziców z pociechami, przynajmniej na zdjęciach.
Pomoc społeczna, POGŁĘBIONA PRACA SOCJALNA (co to jest?) bawi się! Nie pamiętam festynu dla tych co pracują i nie pobierają pieniędzy socjalnych. Może dlatego, że pracują i nie mają czasu?
Czuję się dumny, przecież jestem SPONSOREM.

Henryka
Henryka
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Na ten piknik się złożyli mieszkańcy Zawodzia ,więc co Pan zasponsorował?