Piknik Rodzinny 2016-pożegnanie lata

21 września 2016 w gospodarstwie agroturystycznym  Państwa Małgorzaty i Mirosława Dąbrowskich  na terenie Szli odbył się piknik rodzinny w którym udział wzięli uczestnicy, rodzice , pracownicy śds oraz osoby zaprzyjaźnione z placówką.

W sposób szczególny pragniemy podziękować właścicielom gospodarstwa, dzięki którym mogliśmy ten  piknik zorganizować w tak urokliwym miejscu.

Wszystkich nas powitały Panie Małgorzata i Monika Dąbrowskie. Następnie Pani Joanna Cieślik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Panią Katarzyną  Banul i uczestnikami  Środowiskowego Domu Samopomocy podziękowali za nieodpłatne udostępnienie posesji wręczając pracę ceramiczną wykonaną w ramach zajęć  przez osoby uczęszczające do domu. Właściciele i rodzice zaskoczyli nas przygotowaniem pysznego poczęstunku z wyrobów własnej pracy; były bardzo smaczne kiszonki ,sosy, swojski chleb, domowe ciasta i przetwory. Smakołyki szybko zniknęły z suto zastawionych stołów.

Czas spędziliśmy na świeżym powietrzu. Uczestnicy pikniku skorzystali z licznych atrakcji zaoferowanych w ramach wydarzenia. Były tańce, gry i zabawy  z piłką, slalom z rakietkami, rzucanie do celu orzechami oraz rzut oponą. Głównym punktem programu było ognisko  przy którym mogliśmy się ogrzać, pośpiewać i piec kiełbaski oraz ziemniaki. Uczestnicy chętnie samodzielnie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Pieczeniem ziemniaków  zajął się Pan Mariusz Nawrocki terapeuta  domu. Była to wielka frajda, ale też chwila prawdziwego relaksu.

Nie da się ukryć, że jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Na  polach plony zebrane, jednak nie jesteśmy jeszcze na nią gotowi i dlatego, zanim wyciągniemy z szafy kalosze, chcieliśmy pożegnać się z latem jak należy. Uczestnicy pożegnali to lato, oby kolejne było dla nas jeszcze łaskawsze!

Na pożegnanie zadowoleni i zrelaksowani niechętnie opuszczaliśmy tak życzliwe i piękne miejsce.

MOPS Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments