Piknik Integracyjny w Parciakach. Wiejski plac tętnił życiem

W piękną, słoneczną niedzielę, 7 maja 2023 roku, w Parciakach odbył się Piknik Integracyjny. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Sołectwo Parciaki, radna gminy Aldona Płodzicka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

 

Dzięki bogatemu i różnorodnemu programowi wiejski plac tętnił życiem, a tłum ludzi wypełnił przestrzeń. O godzinie 14:00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez panią Beatę Kucińską – sołtys Parciak. Na gości, zarówno starszych, jak i młodszych, czekało mnóstwo atrakcji. Na specjalnie postawionej scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Żelaznej Rządowej – Parciaki, mającej siedzibę w Parciakach.

Zorganizowano także liczne konkursy z nagrodami oraz zabawy integracyjne. W międzyczasie każdy uczestnik mógł stać się wymarzoną postacią z bajki, dzięki pani Beacie, która z wielką precyzją malowała twarze uczestników. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – organizatorzy zapewnili dmuchany plac zabaw.

 

Całość uzupełniały bezpłatne lokalne dania, po które wszyscy bardzo chętnie sięgali. Była to niepowtarzalna okazja, aby spróbować grochówki czy bigosu ugotowanego na wojskowej kuchni polowej. Na stoiskach można było znaleźć również lokalne przysmaki, takie jak fafernuchy czy chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Organizatorzy zapewnili również ogródek, w którym dorośli mogli ochłodzić się zimnym piwem z nalewaka. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń wystąpił zespół Everest, a wspólna zabawa trwała do godziny 22:00.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

A gdzie jest Jurek S.- duma Parciak?

kkk
kkk
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

to jak duma to pewnie leży pod stołem pijany jest łomżunia jest zabawa