Pijany rowerzysta wyjechał wprost pod nadjeżdżającego vana.

Trwają czynności policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranny został 56-letni rowerzysta. Do wypadku doszło 9 czerwca o godz. 21:40 w Strzegowie. Rowerzysta był pod wpływem alkoholu.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia drogowego, kierujący rowerem, 56-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fiatowi ducato, poruszającemu się krajową siódemką w kierunku Gdańska.

– Fiatem kierował 55-letni mieszkaniec Olsztyna. Doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem. W wyniku tego wypadku rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala w Mławie. W organizmie miał ponad 0,80 promila alkoholu. Kierowca fiata był trzeźwy. Po udzieleniu mu pomocy medycznej, został zwolniony do domu – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, to zgodnie z przepisami – wykroczenie, za które grozi kara aresztu lub grzywny (art.87§ 1a Kodeksu wykroczeń). Rowerzysta, będący pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego. Zaburzona motoryka oraz czas reakcji, ograniczona zdolność oceny sytuacji na drodze, problemy w prawidłowym wykonywaniem manewrów, utrata równowagi – mogą prowadzić do kolizji lub tragicznego w skutkach wypadku.  Jeśli widzisz nietrzeźwego rowerzystę, powiadom policję (tel. 112), w ten sposób możesz zapobiec niebezpiecznej sytuacji a nawet uratować komuś życie.

Źródło KPP Mława
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
1 rok temu

Fiat Ducato to nie Van !!!!

Ajax
Ajax
1 rok temu
odpowiada  booster

hahahaha a co samolot? Jak kupowałem ducato to szukałem vana. Ale co ja mogę wiedzieć jak jeżdzę tylko 20 lat.

żebrak
żebrak
1 rok temu
odpowiada  Ajax

nie wiem co kupiłeś i czego szukałeś ale tak jak napisał przedmówca ” Fiat Ducato to nie Van”