Pijany rowerzysta wężykiem jechał przez zaspy. Wydmuchał prawie 2 promile

Niesprzyjające warunki pogodowe nie przeszkodziły 27 – letniemu rowerzyście wyjechać na drogę „po pijaku”. Kierował jednośladem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

 

We wtorek, 23 stycznia policjanci na zaśnieżonej drodze zauważyli rowerzystę. Jego widok i styl jazdy mocno ich zadziwił, postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.

– Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę i sprawdzić, czy jego podróż „wężykiem” spowodowana jest jedynie śliską nawierzchnią. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie – informuje asp. Magda Zarembska.

Kierowca jednośladu został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł. Policja przypomina, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, a w sytuacji, gdy poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu, wzrasta do kwoty 2500 złotych.

– Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze — nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu, ale przede wszystkim po to, aby uniknąć tragedii – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerzanaszpan
jerzanaszpan
28 dni temu

Zamiast wsadzić w samochód i odwieźć do domu bo pijany i złe warunki, to mandatem ukarali, całą nasza policja….

Grzegorz
Grzegorz
28 dni temu

Gamonie