Pijany „Rambo” zniszczył pojazd, budynek i pompę ciepła. Straty oszacowano na prawie 30 tys. złotych

Policjanci zatrzymali pijanego 31 – latka, w którym, jak sam określił, obudził się filmowy „Rambo”. Uszkodził pojazd, elementy budynku i pompę ciepła. Straty oszacowano na kwotę prawie 30 tys. złotych.

 

W niedzielę, 28 stycznia do policji wpłynęło zgłoszenie o próbie włamania do jednego z budynków.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że widział on mężczyznę, który siłowo próbował dostać się do wnętrza jego domu. Nagle, zza budynku wybiegł agresor. Mężczyzna był pobudzony, nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy – relacjonuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

31 – latek krzyczał, że nazywa się „Rambo”, był agresywny. Funkcjonariusze musieli go ostatecznie obezwładnić.

– Badanie stanu trzeźwości 31 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie – dodaje rzeczniczka.

Po sprawdzeniu terenu posesji, gdzie rozgrywała się cała akcja, zgłaszający zauważył uszkodzenia swojego pojazdu.

– Auto miało urwane lusterko i porysowaną karoserię. Okazało się, że to nie jedyne straty, jakie powstały w wyniku działania 31 – letniego agresora. Mężczyzna uszkodził również elementy budynku i pompę ciepła. Łączna wartość strat powstałych w wyniku tego zdarzenia została oszacowana na prawie 30 tys. złotych – dodaje policjantka.

„Rambo” został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia policja.

 

 

j.b.

guest
1 Komentarz