
Pijany motocyklista uderzył w ogrodzenie. Trafił do szpitala
Pijany 36 – latek stracił panowanie nad motocyklem. Uderzył w ogrodzenie posesji. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
W środę, 9 sierpnia o godz. 19.00 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.
– Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 36 – letni kierujący motocyklem Yamaha nie dostosował prędkości do warunków na drodze zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mieszkaniec powiatu makowskiego z obrażeniami został zabrany do szpitala – informuje podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Makowie Mazowieckim.
Badanie alkomatem wykazało, że 36 – latek miał w organizmie blisko 2 promila alkoholu.
– Policjanci na miejscu wypadku prowadzili czynności procesowe, wykonali oględziny miejsca i pojazdu, zabezpieczyli ślady. Obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia – czytamy.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara ograniczenia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, a także grzywna oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.
– Apelujemy do motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego zwracamy się natomiast z apelem o trzeźwość za kierownicą, zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – dodaje rzeczniczka.
j.b.