Pijany lekarz na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Interweniowali ratownicy medyczni.
Ze względu na fakt, że przasnyski szpital został w znacznej mierze dedykowany chorym na COVID-19, pacjenci z naszego powiatu wymagający specjalistycznego leczenia trafiają do placówek w Makowie Maz., Mławie lub Ostrołęce. To właśnie w tamtejszym szpitalu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Prokuratura stoi na stanowisku, że lekarz SOR opiekował się pacjentami w stanie nietrzeźwości oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.
Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko lekarzowi SOR Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, któremu przedstawiono dwa zarzuty dotyczące: narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.
– Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 29 października 2020 r. na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przyjęty pacjent Artur K. W tym czasie obowiązek lekarza dyżurnego pełnił 57-letni lekarz, który z racji pełnionych obowiązków, był zobligowany do opieki medycznej m.in. nad pacjentem Arturem K. Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.
W ostrołęckiej prokuraturze rejonowej zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem medyka, któremu przedstawiono zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza. Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Definicje stanu nietrzeźwości zawiera art. 115 § 16 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem zachodzi on m.in. gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.
M. Jabłońska
Zaraz tam pijany… On się odkażał po wizycie pacjenta, a że ulało się co nieco do wnętrza lekarza to po co robić aferę? 🙂
Trzeba mieć wiedzę, że zawód lekarski jest na najwyższej półce zagrożenia alkoholizmem. Za komuny nie było problemu, ale teraz jest UE czyli neohitlerowski zamordyzm
Czyli tradycyjnie wina Tuska? Ale spokojnie, wkrótce nas z Unii wywalą i problem pijaństwa się skończy.
Wiadomość sprzed kilkunastu dni,trochę się spóźniliście😠
Prokuratura dopiero teraz podała oficjalne informacje.