Pijany kierowca dachował w polu. Miał blisko 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Pijany kierowca stracił kontrolę nad autem, wjechał w pole, a następnie dachował. Podróżował z pasażerem, który trafił do szpitala. Mężczyzna prowadził auto mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W niedzielę, 2 czerwca koło godz. 21.00 do policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pijanego kierowcy.

– Policjanci ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował samochodem marki Opel Meriva, wraz z nim podróżował 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w pole, następnie dachował. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 44-latek ma aż 2,8 promila. Policjanci ustalili, że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia nadkom. Jolanta Bym, funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

20 – latek, który także podróżował autem trafił do szpitala, zaś sprawca zdarzenia został zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

No potrzebne są patrole na drogach, zglaszajcie podejrzanych. Wiecie kto pije i może jechać po spożyciu