Pijany jechał pod prąd i spowodował kolizję. Potem chciał wręczyć policjantom łapówkę

Do 10 lat więzienia grozi 53 – letniemu mężczyźnie, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, kierował pomimo sądowego zakazu oraz próbował przekupić interweniujących policjantów.

 

27 lutego wieczorem makowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierującego.

– Jak ustalili będący na miejscu funkcjonariusze, 53 – letni kierujący volvo, nie zastosował się do znaku i wjechał pod prąd zderzając się z jadącą z naprzeciwka skodą. Kierujący skodą i pasażer zorientowali się, że kierowca volvo jest nietrzeźwy, zabrali mu klucze od auta i uniemożliwili dalszą jazdę – informuje Monika Winnik z KPP Maków Maz.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji okazało się, że kierowca volvo ma 2,5 promila alkoholu w organizmie i na dodatek posiada też sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

– 53 – latek chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował przekupić policjantów, by odstąpili od czynności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje rzeczniczka.

Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
Daro
20 dni temu

Powinni mu dać zawieszenie i wypuścić

Abc
Abc
20 dni temu
Reply to  Daro

Zawieszenie, ale za jaja!

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
20 dni temu

Taczkę i do kamieniołomu za karę na miesiąc, może by go nauczyło rozumu.

Edek
Edek
20 dni temu

Dołączy do znanej partii i nic mu nie zrobua