Pijany 54-latek wsiadł na quada. W Sątrzasce zaliczył wywrotkę

Brakiem wyobraźni wykazał się 54-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który mając 2,5 promila alkoholu kierował quadem. Stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do upadku. Jak ustalili policjanci, kierowca nie tylko był nietrzeźwy, ale też posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a sam pojazd był niedopuszczony do ruchu. Mężczyznę, czekają teraz surowe konsekwencje.

 

W minioną sobotę (29.06) około godziny 14:40 dyżurny przasnyskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Sątrzasce.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący quadem, 54-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do upadku. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego mężczyzny wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – przekazuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Pojazd którym się poruszał, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do pobliskiego szpitala – informuje rzeczniczka.

Teraz 54-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwa kara finansowa. – Mężczyzna musi też liczyć się z tym, że w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkowanego na drodze publicznej quada otrzyma karę finansową z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
13 dni temu

No proszę kolejny, zglaszajcie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Ten zglosil się sam.