Pijany 27-latek z parkingu sklepowego ukradł VW Golfa

Mężczyzna ukradł samochód z parkingu sklepowego. W organizmie miał 2.5 promila alkoholu.

 

W sobotę, 19 listopada około godz. 15.00 ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki VW Golf. Poszkodowany pozostawił niezamknięte auto wraz z kluczykami, telefonem oraz dokumentami na parkingu przed sklepem, a sam poszedł na zakupy. Niestety po powrocie, samochodu już nie było.

– Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu. W krótkim czasie znaleźli skradziony samochód, a w nim 27 – latka. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma na swoim koncie dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Odzyskany samochód przekazano zgłaszającemu – informuje mł. asp. Aneta Podgórska.

 

Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności za kradzież oraz złamanie sądowych zakazów. Odpowie także za kierowanie pod wpływem alkoholu.

– Policja apeluje o właściwe zabezpieczanie mienia. Nigdy nie zostawiajmy otwartego samochodu, natomiast w pojeździe cennych przedmiotów – dodaje Podgórska.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments