Pijany 17-letni motocyklista bez prawa jazdy zatrzymany po pościgu

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli – został zatrzymany po pościgu. 17-latek był pijany, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

 

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący teren gm. Myszyniec zauważyli motocyklistę, który poruszał się po drodze publicznej bez tablicy rejestracyjnej. Ponadto styl poruszania się motocykla wskazywał na to, że za jego kierownicą siedzi pijany kierowca.

– Policjanci dali kierowcy jednośladu jasne sygnały do zatrzymania. Jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca motocykla porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo – informuje Tomasz Żerański.

 

Szybko został zatrzymany przez policjantów. Alkomat wykazał w organizmie 17-latka ponad promil alkoholu. Jednak to nie wszystko. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał homologacji do poruszania się po drogach publicznych.

Policja przypomina: według znowelizowanych przepisów „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem (…), przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BiS
BiS
1 miesiąc temu

Pijany motorem i dał się złapać hmm to jakiś daun raczej

Poker
Poker
1 miesiąc temu

Jeśli nie ma prawa jazdy na motocykl to nie jest motocyklistą tylko kierującym motocyklem!