Pijani, przyjechali nowo kupionym samochodem na stację paliw. Zatankowali, ale zapłacić nie zamierzali

Dwóch mężczyzn przyjechało samochodem marki audi na stację paliw. Zatankowali samochód i nie opłacili rachunku. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Interweniowała policja.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem (15.04) w Szydłowie.

– Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, dwóch obywateli Mołdawii, przyjechało na tamtejszą stację paliw. Zachowywali się podejrzanie. Po zatankowaniu paliwa, nie zapłacili rachunku – informuje asp.szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka mławskiej komendy policji.

Okazało się, że obaj mężczyźni, w wieku 31 i 50 lat, byli nietrzeźwi.

– 31-latek miał prawie 2 promile alkoholu, jego starszy kolega niewiele mniej. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania audi. W podłokietniku samochodu i na tylnej kanapie, policjanci odnaleźli puszki z piwem i butelkę wódki. Obaj zatrzymani nie mieli uprawnień do kierowania. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie – dodaje.

– Na podstawie dalszych ustaleń, zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 31-letni mężczyzna. Jak się okazało, audi, którym przyjechał na stację paliw, kupił kilka dni temu. Samochód został odholowany na koszt właściciela i zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Poza wysoką grzywną, podejrzanemu grozi kara do 3 lata pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – przekazuje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

A konfiskata auta tylko Polaków obowiązuje? „Dziękuję” za takie prawo!

Justyna
Justyna
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

od lutego 2022 mamy w POlsce II kategorie Obywateli – tubylcy podlegający karaniu oraz 'uchodźcy’