Pijani kierowcy na drogach powiatu przasnyskiego. Rekordzistą 22-latek – miał ponad 4 promile

W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy za kierownicę wsiedli na „podwójnym gazie”. 22 – letni kierowca miał ponad 4 promile.

 

W ubiegłym tygodniu w ręce policjantów wpadli kolejni pijani kierowcy. W środę, 28 grudnia około godziny 15.00 zatrzymany został 22 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

– Młody mężczyzna kierował pojazdem osobowym marki Dacia mając w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu – informuje Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu i dodaje, że do zatrzymania doszło dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło w Przasnyszu na ul. Leszno w piątek, 30 grudnia. Tu funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu przasnyskiego w wieku 44 lat. Kierował pojazdem marki Peugeot mając prawie 0,3 promila.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments