Pijana para zatrzymana przez policję. On prowadził bez uprawnień, ona wychodziła przed nadjeżdżające pojazdy

39 – latek prowadził pod wpływem alkoholu. Auto nie było ubezpieczone i nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego. Wraz z pasażerką, która w trakcie interwencji wyrzucała na pobocze butelki po napojach i wychodziła na jezdnię wprost pod przejeżdżające samochody trafili do policyjnego aresztu.

 

W piątek policjanci drogówki zatrzymali do kontroli Chryslera, który posiadał niesprawne tylne oświetlenie.

– Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – wyjaśnia asp. Magda Zarembska.

Po sprawdzeniu baz danych wyszło na jaw, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

– Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie jest ubezpieczony i nie ma aktualnego przeglądu technicznego. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny chryslera i sporządzili informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a auto zostało odholowane na policyjny parking. 39-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – dodaje rzeczniczka.

To jednak nie był koniec interwencji. Policjanci zatrzymali także pasażerkę auta.

– 54-letnia mieszkanka powiatu płońskiego w trakcie interwencji wyrzucała z samochodu na pobocze butelki po napojach. Pijana kobieta wychodziła na jezdnię wprost pod przejeżdżające samochody, czym stwarzała zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu – dodaje.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka kara pieniężna.  Kobieta za swoje zachowanie została ukarana mandatem karnym.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 miesięcy temu

Oj tam tacy powiatowi Bonnie i Clyde…