Pijacki rajd 38-letniej przasnyszanki przez Bartniki. Kobieta złamała kilka paragrafów

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazała się kierująca chevroletem zatrzymana przez przasnyskich policjantów ruchu drogowego. Oprócz rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, jechała pod wpływem alkoholu oraz nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje zachowanie 38 – letnia mieszkanka Przasnysza odpowie przed sądem.

 

We wtorek w Bartnikach (gmina Przasnysz) policjanci przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Chevrolet.

– 38 – letnia mieszkanka Przasnysza w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszała się z prędkością 138 km/h (przekroczyła dozwoloną prędkość o 88 km/h) – relacjonuje mł. Asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym przewinieniem kobiety.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca nie posiada uprawnień. W trakcie rozmowy z 38 – letnia mieszkanką Przasnysza funkcjonariusze wyczuli od niej alkohol. Badania alkomatem wykazało 0,79 promila alkoholu w jej organizmie – dodaje rzeczniczka.

Kobieta odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, surowa kara finansowa oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Kobiecie grożą również konsekwencje prawne za popełnione wykroczenia drogowe.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

No no ryzykantka …