Pieszy z 4 promilami i bez odblasku zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadków

Pijany pieszy i bez odblasku szedł całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do wypadku drogowego.

Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie doszło 08 marca około godziny 20:00. Dyżurny przasnyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Przasnysz- Mchowo, nietrzeźwy pieszy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.    Przybyli na miejsce policjanci  ustalili,  że 37 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego porusza się całą szerokością jezdni.  Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 37 latka okazało się, że mężczyzna jest  kompletnie pijany ( 4 promile alkoholu w organizmie) i  nie posiada elementów odblaskowych.

Pijany 37 latek  był dużym zagrożeniem na drodze, być może tylko dzięki szybkiej reakcji świadków uniknął wypadku drogowego.

Po raz kolejny  informujemy , że  od 31 sierpnia 2014r wprowadzono obowiązek noszenia elementów odblaskowych dla pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym po zmroku. Za brak odblasków poza terenem zabudowanym  można zapłacić  nawet  100 zł.  mandat.

E.Ś

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments